• Na podstawie działań operacyjnych zrealizowanych w miniony weekend, policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z komisariatu w Polanicy-Zdroju zatrzymali 37-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego.

Podczas sprawdzania pomieszczeń zajmowanych przez mężczyznę oraz jego samochodu funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli znaczną ilość amfetaminy i marihuany. Środki odurzające były ukryte między innymi w lodówce i w szafce w pokoju. W sumie ujawniono blisko 2 kg narkotyków. Zabezpieczono także wagę elektroniczną służącą do porcjowania i woreczki foliowe. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci podczas prowadzonych czynności udowodnili 37-latkowi, że zajmował się również handlem narkotykami. W dalszym ciągu trwają czynności zmierzające do ustalenia źródła pochodzenia środków odurzających. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego Sąd Rejonowy w Kłodzku zastosował wobec podejrzanego areszt tymczasowy na 3 miesiące. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

 

  • Kłodzcy policjanci ujawnili też nielegalny pobór energii elektrycznej w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego.

Policjanci ustalili, że w jednym z mieszkań na terenie powiatu kłodzkiego mieszkaniec kradnie prąd. Funkcjonariusze dokonali kontroli tego miejsca i potwierdzili nielegalny pobór energii elektrycznej. Sposób podłączenia poza pominięciem układu pomiarowego umożliwił 35-letniemu właścicielowi mieszkania korzystanie z prądu.

Policjanci wyjaśniają wszelkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają m.in. jak długo mężczyzna korzystał z nielegalnie z poboru prądu. Za kradzież energii elektrycznej grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jest to zawsze przestępstwo bez względu na wartość poniesionych strat.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz