• W godzinach porannych funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy patrolując miasto, na jednej z ulic zwrócili uwagę na samochód osobowy.

Sposób jazdy kierowcy mógł wskazywać, że znajduje się on pod wpływem alkoholu. Policjanci natychmiast postanowili zweryfikować swoje podejrzenia. W trakcie kontroli mundurowi przeprowadzili badanie stanu trzeźwości kierującego, które wykazało u 34-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Co więcej, w wyniku sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma aktywny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych do października 2021 roku.

Jednak to nie było wszystko, co skrajnie nieodpowiedzialny kierujący miał na sumieniu. Dalsze czynności z 34-latkiem pozwoliły ustalić mundurowym, że jest on poszukiwany do odbycia kary 10 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do aresztu śledczego. 34-latek będzie teraz odpowiadał za złamanie sądowego zakazu i kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz