Dolny ŚląskVIDEO

Jarosław Obremski: „Rok 2022 to nowe nadzieje, których spełnienie jest także w naszych rękach” [STUDIO FAKTY]

0

kolejnym programie z cyklu #StudioFakty wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, odpowiadając na pytania Dariusza Nowakowskiego dzieli się ocenami mijającego roku 2021. Mowa jest o geopolityce, polityce krajowej, naszym regionie i sporcie. Są wątki pesymistyczne i optymistyczne.

Jak podkreśla Jarosław Obremski – od ponad dwudziestu lat oduczyliśmy się zjawiska inflacji, ale nie można pomijać tła tego dotkliwego zjawiska. To pełna niekonsekwencji droga obrana przez Unię Europejską w zakresie polityki energetycznej, ale też jej pochodne, jakim jest na przykład proceder handlu emisjami. Analogicznie wygląda to, co stało się w związku z Nord Stream 2, gdzie mamy do czynienia z budowaniem hegemonii niemieckiej w kooperacji z agresywnym państwem rosyjskim. Mamy też w pamięci konieczność ratowania rynku pracy, co w większości krajów świata, także w Polsce, polegało na uzupełnianiu gospodarki pieniędzmi kosztem deficytów budżetowych. Wdrażana przez rząd Tarcza Antyinflacyjna powinna wyhamować skutki inflacji i złagodzić je tym, którzy ciężaru wzrostu cen energii, paliwa czy żywności mogliby nie udźwignąć samodzielnie.

Podsumowując dobiegający finału rok 2021 wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski zauważa, że wbrew oczekiwaniom, nie okazał się on czasem wyjścia z kryzysu pandemicznego. Przyniósł także rozczarowania na niwie politycznej, czego przykładem jest sposób uprawiania polityki przez opozycję z Donaldem Tuskiem na czele. Były też zawiedzione nadzieje na niwie sportowej, choć w tej dziedzinie były też akcenty pozytywne. Zobacz nasze video.

Elementem niosącym optymistyczne przesłanie dla polskiej gospodarki i tym samym dla całego społeczeństwa, jest Polski Ład. Pobudzanie inwestycji metodą przyjętą przez nasz rząd ma zapobiec zmrożeniu życia gospodarczego. Żywotność gospodarki zasila wszelkie inne działania na rzecz życia społeczeństwa, w tym utrzymanie służby zdrowia, co z kolei jest warunkiem skutecznej walki z wieloma chorobami, w tym z covid-em. W opinii wojewody dolnośląskiego kondycja zdrowotna Polaków jest słabsza w stosunku do społeczeństw krajów zachodnich i tym bardziej potrzebujemy sprawnej opieki zdrowotnej.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Dziecko zawsze oznacza nowe wyzwania i nową odpowiedzialność, ale też nową nadzieję. Życzę wszystkim nowej nadziei i mądrej radości oraz pomysłów na nowy etap naszego życia. Niech rodzinne ciepło daje nam siłę na cały nowy 2022 rok – powiedział na zakończenie rozmowy wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski.

Rozmawiał: Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz