Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
19 °c
Wałbrzych
12 ° śr.
12 ° czw.
13 ° pt.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Wałbrzych

Jak było w Starej Kopalni – kalejdoskop 12 miesięcy 2021 roku

KK przez KK
3 stycznia 2022
w Wałbrzych
1
Jak było w Starej Kopalni – kalejdoskop 12 miesięcy 2021 roku

To był dobry rok dla Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Po zniesieniu obostrzeń spowodowanych pandemią instytucja zaprosiła nie tylko turystów, ale wróciła do zaproszenia szerokiego grona odbiorców na wydarzenia kulturalne i artystyczne. Nie zabrakło też edukacji i rozrywki.

  • W styczniu do Wałbrzycha przyjechała wystawa Jana Lebensteina 1930-1999, natomiast na dzieci i dorosłych czekały górnicze ferie on-line, które cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem szczególnie mieszkańców nadmorskich miejscowości, małopolski i wielkopolski. Pracownicy przez kolejnych kilka miesięcy mocno zaangażowani byli w budowę i funkcjonowanie masowego punktu szczepień powstałego na terenie instytucji.
  • W lutym wrócił ruch turystyczny więc nie zabrakło specjalnych propozycji dla turystów: Rodzinnych Niedzieli czy Nocnego Zwiedzania. Na uwagę zasługuje otwarcie wystawy fotografii Anity Andrzejewskiej „Outside in” w ramach Wałbrzyskiego Weekendu Fotografii. Wiele propozycji zajęć instytucja miała w wersji on line, m.in. seria filmów w ramach „Górniczych Historii” i seria wykładów „Spotkania ze sztuką” omawianych przez ceramików z CCU. Stoiska promocyjne z animacjami dla rodzin pojawiły się w miejscowościach górskich Dolnego Śląska – Karpaczu, Szklarskiej Porębie czy Świeradowie Zdroju.

  • Marzec był dla Pań. Z okazji Dnia Kobiet oraz Roku Kobiet w Wałbrzychu Instytucja zaprosiła na Tydzień Kobiet, w ramach którego Panie miały okazję skorzystać z warsztatów, spotkań i specjalnie dla nich przygotowanego oprowadzania po wystawach w Galerii Sztuki. Film „Górniczych Historii” nakręcony został o kobietach na kopalni.
  • W kwietniu mimo powrotu całkowitego lockdownu instytucja w formie on line zaprosiła na ciekawą wystawę ceramiki Łukasza Karkoszki.

  • Gdy w maju wszystko zaczęło wracać do normalności Stara Kopalnia od razu miała pakiet propozycji. Pojawiły się zmiany na trasie turystycznej a atrakcji i stanowisk dodano między innymi w części podziemnej. Ciekawa dla turystów była majówka – tylko ze specjalnie przygotowanej plenerowej gry terenowej, bogatą ofertą kopalnia zaskoczyła w Noc Muzeów – tylko w kilka godzin z przygotowanych propozycji skorzystało ponad 600 osób! Dla miłośników motocykli Stara Kopalnia stała się miejscem akcji Motoserce. Nie zabrakło Instytucji w plenerze ze stoiskami promocyjnymi (m.in. podczas Ogrodów Kwiatów w Zamku Książ). Już na stałe do końca roku w kalendarz wpisały się cieszące się sporym zainteresowaniem Rodzinne Niedziele. Majowa edycja pn. „Górnik gotowy na szychtę” dobrze wpisała się w powrót turystów po lockdownie. Od maja na stałe powrócił również Bajtel w kopalni, czyli zajęcia sensoryczne cieszący się uznaniem małych szkrabów. Jubileuszową wystawę prac w przestrzeniach kopalni otworzyła koncertowo wałbrzyska Grupa Kontrast.
  • Czerwiec był dla dzieci za sprawą Górniczego Dnia Dziecka dla szkół oraz osób indywidualnych. Rozpoczęła się także akcja wakacje ze Starą Kopalnią z bogatą ofertą zajęć w ramach półkolonii i zajęć indywidualnych. Swój start miał trwający niemal pół roku projekt dofinansowany z Ministerstwa Kultury, Sportu i Dziedzictwa Narodowego „Poszukiwanie Mistrza w Sobie”.

  • Od czerwca Nocne Zwiedzanie zaczęło cieszyć się sporym zainteresowaniem nie tylko turystów, ale również firm, które w taki sposób postanowiły spędzić swoje integracyjne spotkania. Przygotowano specjalne oprowadzanie po obiekcie w wersji 3D – pokazujące w szczególności przestrzenie szkoleniowo – konferencyjne.
  • Bogaty w wydarzenia był lipiec. Do Starej Kopalni wróciły koncerty, a na początek pojawił się Kortez, który zapełnił całkowicie plac eventowy fanami z całego regionu. Przestrzenie stały się miejscem akademii TVP – programu tanecznego „You Can Dance – nowa generacja”. Instytucję odwiedziły znane z mediów osoby: Ida Nowakowska, Agustino Egurola oraz Roksana Węgiel. Instytucję odwiedziła też z letnimi atrakcjami ekipa radia Eska. Pojawili się popularni blogerzy, którzy swoje recenzje z wizyty opisywali na swoich łamach m.in: Na szlaku, My hype Travel, Ahoj przygodo, czy Polska Po Godzinach. Niezwykle ważnym wydarzeniem dla kopalni była przygotowana sesja naukowa i wizyta przedstawicieli TICCIH Polska, którzy pojawili się z tej okazji w Wałbrzychu.

  • W sierpniu zainaugurowano Hałda Jazz Festiwal koncertem Szymon Łukowski Quintet, ale nie zabrakło też innych brzmień. Na plenerowej scenie pojawił się raper KęKę, kolorowo na scenie zrobiło się dzięki występom dzieci z festiwalu Brave Kids. W galerii zaproszono na wystawę prac ze szkła Pauliny Komorowskiej-Birger, a od tego miesiąca aż do końca roku cały czas trwa akcja z Kolejami Dolnośląskimi „Powrót Gratis”, dzięki której turyści przyjeżdżający na zwiedzanie kopalni kolejami, mogą wrócić bezpłatnie. Plenerowe stoisko instytucji pojawiło się m.in. na Giełdzie Ofert Członków Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w Zamku Czocha. Gratką dla fanów motoryzacji był zlot japońskiej motoryzacji. W czasie wakacji odbywały się również bezpłatne spektakle teatralne dla dzieci w ramach Letniej Akcji Kulturalnej. W ramach współpracy z fundacją Via Salutis instytucja wsparła realizację projektu „Wygrajmy to miejsce”.
  • Wrzesień przyniósł zakończenie wakacji piknikiem rodzinnym „Strefa Bezpieczeństwa”, finałowym koncertem Hałda Jazz – Urszuli Dudziak, przedstawieniem specjalnej oferty z okazji Europejskich Dni Dziedzictwa, a na plenerowej scenie pojawił się raper Paluch. Wiele atrakcji dla dzieci przyniosły miejskie obchody Dnia Przedszkolaka, a fani motoryzacji mogli pojawić się na zlocie Mazda Club Polska. Instytucja pojawiła się również w programie na żywo – Śniadaniu z Radiem Zet, pikniku ekologicznym w Śródmieściu z tą samą rozgłośnia. Stara Kopalnia pojawiła się na liście rekomendowanych i dofinansowanych miejsc ministerialnego programu „Poznaj Polskę”, dzięki któremu oferta edukacyjna cieszyła się sporym zainteresowaniem wśród wycieczek szkolnych.

  • Październik przyniósł m.in. wystawę Anny Bem Boruckiej „Particula Veri” oraz Zdzisława Jurkiewicza „Zdarzenia”, Festiwal Stanisława Lema, scenę z koncertem w Wałbrzychu odwiedzili Panowie FISZ i EMADE. Odsłonięto pierwszy mural na Starej Kopalni, który stał się dziełem uczestników projektów „Poszukiwanie Mistrza w Sobie”. Plenerowe stoisko kopalni pojawiło się m.in. na wydarzeniu Twierdza Legend w Twierdzy Srebrna Góra. Specjalną akcję instytucja przygotowała także z okazji Dnia Seniora. Stara Kopalnia wydobywała też prawdziwe górnicze smaki z okazji Festiwalu Smaków Aglomeracji Wałbrzyskiej.
  • Od listopada Stara Kopalnia zaprosiła na wystawę kamieni i minerałów Dolnego Śląska Kazimierza Kozakiewicza. Dobre recenzje zebrał koncert Lemona, a kopalnia gościła przedstawicieli Informacji Turystycznych z całego województwa za sprawą szkolenia Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odebrała też nagrodę za Najlepszy Produkt Turystyczny Dolnego Śląska za 2020 r.
  • Najważniejszy miesiąc w kopalni to oczywiście grudzień. Z okazji Barbórki odbył się Festiwal Tradycji Górniczych, koncertowe zakończenie roku to energetyczny występ Artura Rojka. Nie zabrakło specjalnych świątecznych propozycji dla turystów z dziećmi a instytucja, która miała bardzo dobry rok – w prezencie przed świątecznym została oficjalnie przyjęta do stowarzyszenia „Turystyczna 13” skupiającego najciekawsze atrakcje turystyczne Dolnego Śląska. Swoją ofertę może teraz prezentować wśród takich dolnośląskich liderów turystycznych jak: ZOO Wrocław, Kopalnia Złota w Złotym Stoku czy Zamek Książ.

Ze względu na wciąż panującą pandemię rok był mocno okrojony w możliwości. Wiele inicjatyw w niektórych miesiącach wciąż mogło odbywać się tylko online. Stara Kopalnia z tego skorzystała i utrwalając się w świadomości internetowych odbiorców częściej była odwiedzana po lockdownie. Atrakcja turystyczna może pochwalić się najlepszymi wynikami odwiedzin w swojej historii przez cały okres wakacyjny oraz wrzesień i październik. Szczególnie okres wakacyjny był niezwykle intensywny a instytucja ze względu na duże zainteresowanie zmuszona była zatrudnić dodatkowych przewodników.

W Starej Kopalni nie zabrakło edukacji. W ciągu roku instytucja przygotowała szeroką ofertę dla szkół, grup zorganizowanych i osób indywidualnych. Sporym zainteresowaniem cieszyły się zarówno ferie ze Starą Kopalnią jak i propozycją zajęć dla półkolonii podczas wakacji. Popularnością cieszyły się organizowane każdego miesiąca Rodzinne Niedziele. Często wyprzedawane były niemal wszystkie dostępne miejsca. Dobre recenzje „zbierał” Bajtel w kopalni. Nie brakowało szkół i grup zorganizowanych na proponowane specjalne zajęcia m.in. na „Szychta fuksów”, „Zostań archeologiem”, czy „Mechaniczna kopalnia”, to tylko niektóre z propozycji cieszących się największym zainteresowaniem.

Nie zabrakło mediów, swoje programy, nagrania i materiały z wydarzeń i o kopalni kręciły tu ekipy największych stacji: Polsatu, TVN, TVP i TVP 3 Wrocław, Polskiego Radia, Radia Eska, Radia Wrocław, Radia Ram, Wrocławskich Faktów, czy Wirtualnej Polski. Materiał o kopalni nakręciły również Koleje Dolnośląskie, co wykorzystano w ramach współpracy jako wspólną promocję.

RELACJA i FOTO: starakopalnia.pl

Tagi: kulturaczas wolnykreatywność
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

KONKURSY DLA ORGANIZACJI POZARZĄDOWYCH NA ROK 2022

Następny wpis

W nowy rok już weszliśmy – w pierwszy długi weekend 2022 można wjechać z Kolejami Dolnośląskimi

Następny wpis
W nowy rok już weszliśmy – w pierwszy długi weekend 2022 można wjechać z Kolejami Dolnośląskimi

W nowy rok już weszliśmy – w pierwszy długi weekend 2022 można wjechać z Kolejami Dolnośląskimi

Komentowane 1

  1. Anonim says:
    2 lata temu

    zwracam się z pytaniem , czy to są wszystkie uroczystości które były na Starej Kopalni .
    Czy polityka jest ukształtowana w ten sposób , aby nie wspominać o tych , co walczyli o wolną Polskę.
    Z tego co pamiętam była , piękna uroczystość wręczenie Krzyża Wolności i Solidarności , oraz najwyższego odznaczenia kombatanckiego Krzyża Semper Fidelis , czy wasza polityka jest taka że o nich należy zapomnieć , ci ludzie stali w pierwszych szeregach walcząc o wolną Polsk. , dzięki nim teraz pracujecie w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia . Prezes Zarządu Regionu Dolny Śląsk Związku Solidarności Polskich Kombatantów Marek Krówka

    Odpowiedz

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2024 – LISTA dofinansowań dla gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2024 – LISTA dofinansowań dla gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego

2 października 2023
Zbiornik Krosnowice gotowy

Zbiornik Krosnowice gotowy – kolejne ogniwo bezpieczeństwa przeciwpowodziowego wybudowane przez Wody Polskie

29 września 2023
Lokalne Centrum Biznesu w Ząbkowicach Śląskich

Lokalne Centrum Biznesu w Ząbkowicach Śląskich – „Invest-Park” otworzył ważny punkt na gospodarczej mapie Dolnego Śląska [FOTO]

26 września 2023
Czy istnieją miejsca

Czy istnieją miejsca, w których Homo waldenbergensis odnajdą samych siebie – „KarboLand”

30 września 2023
Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe Kotliny Kłodzkiej – zbiornik Roztoki jest już gotowy

Bezpieczeństwo przeciwpowodziowe Kotliny Kłodzkiej – zbiornik Roztoki jest już gotowy

1
Powstanie nowe zagłębie aktywnego wypoczynku

Powstanie nowe zagłębie aktywnego wypoczynku – gmina Świdnica wdraża plany inwestycji w obiekty turystyczne

1
Mega boisko pod giga balonem

Mega boisko pod giga balonem – unikatowy obiekt sportowy już czynny w Dzierżoniowie

1
Wraca połączenie kolejowe Jedliny

Wraca połączenie kolejowe Jedliny-Zdroju i Głuszycy ze Świdnicą – podróż potrwa około 30 minut

3
Hala balonowa w Dzierżoniowie

Hala balonowa w Dzierżoniowie z ogólnopolskim wyróżnieniem – w kategorii „Budowa XXI Wieku”

2 października 2023
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2024 – LISTA dofinansowań dla gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2024 – LISTA dofinansowań dla gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego

2 października 2023
420 kilometrów S3 już do dyspozycji kierowców

420 kilometrów S3 już do dyspozycji kierowców – drogowe połączenie Sudetów z Bałtykiem

2 października 2023
Aktywna Wieś Krzyżowa

„Aktywna Wieś” Krzyżowa – 700 zawodników X Międzypokoleniowego Przełajowego Biegu Pojednania [FOTO]

2 października 2023

Reklama

Timcatering.pl

Ostatnie aktualności

Hala balonowa w Dzierżoniowie
Dzierżoniów

Hala balonowa w Dzierżoniowie z ogólnopolskim wyróżnieniem – w kategorii „Budowa XXI Wieku”

2 października 2023
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2024 – LISTA dofinansowań dla gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego
Wałbrzych

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2024 – LISTA dofinansowań dla gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego

2 października 2023
420 kilometrów S3 już do dyspozycji kierowców
Jelenia Góra

420 kilometrów S3 już do dyspozycji kierowców – drogowe połączenie Sudetów z Bałtykiem

2 października 2023
Aktywna Wieś Krzyżowa
Świdnica

„Aktywna Wieś” Krzyżowa – 700 zawodników X Międzypokoleniowego Przełajowego Biegu Pojednania [FOTO]

2 października 2023
Miliard złotych na ciepłe mieszkania
Dolny Śląsk

Miliard złotych na ciepłe mieszkania – Dolny Śląsk przykładem dobrych praktyk

2 października 2023
Młodzi biegacze z gminy Ziębice
INFORMACJE GMINY ZIĘBICE

Młodzi biegacze z gminy Ziębice spędzili weekend w Austrii

2 października 2023

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki, jeleniogórskie oraz Dolny Śląsk. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności
Redaktor naczelny: Dariusz Nowakowski

sudeckiefakty

sudeckiefakty
Co wspólnego z Henrykiem Sienkiewiczem ma mała w Co wspólnego z Henrykiem Sienkiewiczem ma mała wieś w pobliżu Legnicy? Jak lektura polskiego pisarza wpłynęła na pewnego pruskiego oficera? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie Państwo w dzisiejszej odsłonie cyklu #miejscakulturydolnegośląska , w którym przybliżymy historię Pałacu w Warmątowicach Sienkiewiczowskich.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-palac-w-warmatowicach-sienkiewiczowskich/ 
#pałac #pałacwormątowicesienkiwiczowskie #warmątowicesienkiewiczowskie #gminakrotoszyce #powiatlegnicki #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #zabytekarchitektury #zabytki #turystyka
Tegoroczne Imieniny Marianny sprawiły mnóstwo ra Tegoroczne Imieniny Marianny sprawiły mnóstwo radości wszystkim, którzy przybyli na błonia w Kamieńcu Ząbkowickim.
#mariannaorańska #pałacmariannyorańskiej #palackamieniecząbkowicki #kamieniecząbkowicki #czaswolny #turystyka #zabytki #zabytekarchitektury #parkpałacowy #rekreacja #powiatząbkowicki #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #klubsportowyzamek
w Ząbkowicach Śląskich otwarto Lokalne Centrum w Ząbkowicach Śląskich otwarto Lokalne Centrum Biznesu. Obiekt powstał pod wynajem i jest przeznaczony dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców.
✍️📸➡️ https://sudeckiefakty.pl/lokalne-centrum-biznesu-w-zabkowicach-slaskich-invest-park-otworzyl-wazny-punkt-na-gospodarczej-mapie-dolnego-slaska-foto/
#biznes #przedsiębiorczość #rynekpracy #lokalnecentrumbiznesu #wałbrzyskaspecjalnastrefaekonomiczna #investpark #ząbkowiceśląskie #mikrofirma #małafirma #średniafirma
Na uczęszczanej trasie turystów pieszych i rower Na uczęszczanej trasie turystów pieszych i rowerowych w Przełęczy Kłodzkiej (gmina Złoty Stok), z inicjatywy środowiska skupionego wokół Stowarzyszenia „Pamięć i Szacunek”, w rocznicę inwazji sowieckiej na Polskę, odsłonięto obelisk z tablicą upamiętniającą tragiczną śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego małżonki Marii oraz pozostałych 94 Polaków, którzy zginęli 10 kwietnia 2010 r. pod Smoleńskiem.
✍️📸➡️ https://sudeckiefakty.pl/dwie-daty-17-wrzesnia-1939-i-10-kwietnia-2010-inicjatywa-stowarzyszenia-pamiec-i-szacunek-foto/
#patriotyzm #pamięćhistoryczna #stowarzyszeniepamięćiszacunek #inwazjasowiecka #inwazjasowieckanapolskę #17września1939 #tragediasmoleńska #10kwietnia2010 #przełęczkłodzka
Od ponad sześciu dekad to miejsce gromadzi i piel Od ponad sześciu dekad to miejsce gromadzi i pielęgnuje dziedzictwo kulturowe Ziemi Kłodzkiej. Teren ten jest fascynujący zarówno pod względem geograficznym, jak i w związku ze swoją burzliwą historią oraz różnorodnością etniczną oraz kulturową. W cyklu #miejscakulturydolnegośląska przedstawiamy Muzeum Ziemi Kłodzkiej.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-muzeum-ziemi-klodzkiej/
#muzeum #ziemiakłodzka #muzeumziemikłodzkiej #kłodzko #powiatkłodzki #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #turystyka #historia #kultura
Zbiornik Boboszów to jeden z czterech suchych zbi Zbiornik Boboszów to jeden z czterech suchych zbiorników budowanych na Ziemi Kłodzkiej dla zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców całego regionu. Inwestycja Wód Polskich została zrealizowana w latach 2018-2023, za kwotę blisko 238 mln złotych. Łącznie na Ziemi Kłodzkiej Wody Polskie realizują obecnie inwestycje o wartości 1,2 mld złotych.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/wody-polskie-zakonczyly-budowe-zbiornika-boboszow-to-ochrona-dla-mieszkancow-ziemi-klodzkiej/
#inwestycje #hydroinzynieria #bezpieczeństwopowodziowe #boboszów #retencja
Hala balonowa w Dzierżoniowie

Hala balonowa w Dzierżoniowie z ogólnopolskim wyróżnieniem – w kategorii „Budowa XXI Wieku”

2 października 2023
Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2024 – LISTA dofinansowań dla gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg 2024 – LISTA dofinansowań dla gmin i powiatów subregionu wałbrzyskiego

2 października 2023
420 kilometrów S3 już do dyspozycji kierowców

420 kilometrów S3 już do dyspozycji kierowców – drogowe połączenie Sudetów z Bałtykiem

2 października 2023
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
    • Jelenia Góra
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT