Dzięki dofinansowaniu z Funduszu Dróg Samorządowych mógł zostać zrealizowany remont ulicy Grunwaldzkiej. Bardzo liczę, że kolejne projekty inwestycyjne, również uda nam się sfinalizować dzięki temu programowi. Tak podsumował wizytę ministra Michała Dworczyka w Bardzie burmistrz Krzysztof Żegański

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej w Bardzie wraz z infrastrukturą była możliwa dzięki dofinansowaniu do tego zadania z Funduszu Dróg Samorządowych, które wyniosło ponad 1,4 mln zł. Podczas spotkania, w którym uczestniczył także poseł Marcin Gwóźdź, włodarz Barda przedstawił kolejne projekty inwestycyjne, na które gmina zamierza aplikować o dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. Samorząd chce bowiem przeprowadzić kapitalny remont ul. Noworudzkiej, modernizację drogi powiatowej Brzeźnica – Braszowice (wspólnie z powiatem ząbkowickim) oraz przebudowę ulic w mieście: Adama Mickiewicza, Jagiellońskiej i Tadeusza Kościuszki.

W ubiegłym tygodniu druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzeźnicy, otrzymali promesę dotacji w wysokości 560 tys. zł na zakup wozu strażackiego, na co samorząd Barda zapewnił kwotę 200 tys. zł. Ponadto prawie 550 tys. zł przyznano gminie Bardo w ramach rządowego programu Funduszu Inwestycji Samorządowych.

Komentarze

Zostaw swój komentarz