Ząbkowice ŚląskieAktualnościWYBORYVIDEO

Grzegorz Schetyna: „Ząbkowice Śląskie miastem sukcesu” oraz Paweł Onyśków: „Chcę, aby polityka była bardziej uśmiechnięta” – deklaracje liderów Koalicji Obywatelskiej pod Krzywą Wieżą [FOTO / VIDEO]

0

Mimo chaosu informacyjnego sprzed kilku dni, przewodniczący Platformy Obywatelskiej i lider Koalicji Obywatelskiej Grzegorz Schetyna, przybył do Ząbkowic Śląskich. Prezentacja kandydatów do Sejmu i Senatu stanowiła szereg deklaracji ze strony polityków ubiegających się o mandat w parlamencie nowej kadencji. Wśród nich był ząbkowiczanin Paweł Onyśków, który kandyduje do Sejmu.

Pierwszym mówcą był poseł Tomasz Siemoniak, który jest „jedynką” na wałbrzyskiej liście Koalicji Obywatelskiej. Powitał przybyłych i oddał głos Grzegorzowi Schetynie. Ząbkowice Śląskie to ważne miasto na naszej mapie wyborczej. Ząbkowice Śląskie są symbolem sukcesu, symbolem dobrego samorządu, dobrego gospodarowania i dobrej współpracy z administracją rządową – stwierdził i podkreślił, że w programie jego formacji plan wsparcia dla samorządu terytorialnego stanowi istotne ogniwo.

Do tych słów odniósł się burmistrz Ząbkowic Śląskich Marcin Orzeszek – szef struktur Platformy Obywatelskiej w powiecie ząbkowickim – mówiąc m.in., że dla każdego samorządowca jest ważne, aby jego miasto, jego gmina, jego wsie, rozwijały się. Następnie zachęcając do udziału w wyborach wyraził poparcie dla kandydatury Pawła Onyśkowa na posła i Stanisława Jurcewicza na senatora.

Kandyduję z tego pięknego miasta. Idę do polityki, bo chcę, aby była ona bardziej uśmiechnięta i bardziej samorządowa. 13 października zadecydujemy jak będzie wyglądał nasz kraj, nasz region i nasze miasto. Zachęcam do głosowania na naszą drużynę. Razem jesteśmy silni! – powiedział Paweł Onyśków.

Wcześniej zaprezentowali się także inni, obecni na spotkaniu pod Krzywą Wieżą, kandydaci Koalicji Obywatelskiej. Głos zabrali m.in.: Katarzyna Izabela Mrzygłocka, Monika Wielichowska i Stanisław Jurcewicz, który akcentował swoje osobiste związki z gminą Ząbkowice Śląskie. Wszystkim wystąpieniom przysłuchiwała się kilkudziesięcioosobowa grupa sympatyków. Przebieg całej konferencji udostępnił portal Express Miejski.

 

Briefing kandydatów Koalicji Obywatelskiej miał wystartować o godz. 16:00. Politycy jednak rozpoczęli swoje wystąpienia kilka minut po tym, gdy zakończyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami powiatu ząbkowickiego. Reporterom portalu Wrocławskie Fakty udało się w Ząbkowicach Śląskich uzyskać wypowiedzi posłów Grzegorza Schetyny i Tomasza Siemoniaka – udostępniamy ten materiał.

 

Komentarze

Zostaw swój komentarz