Obchodziliśmy „Dzień Bez Opakowań Foliowych”, którego głównym celem było zachęcenie jak największej ilości konsumentów, do zrezygnowania z toreb foliowych.

Problem można określić mianem „palącego”, a oto garść argumentów potwierdzających naszą tezę:

  • szacuje się, że każdego roku do mórz i oceanów trafia od 4,8 mln do 12,7 mln ton plastiku,
  • 60% odpadów znajdujących się w Morzu Bałtyckim jest wyprodukowana z plastiku,
  • średnie życie torby foliowej to 15 minut, a na całym świecie zużywa się ich blisko 3 biliony (3 000 000 000 000) sztuk ROCZNIE!

Źródło: https://organicmarket.pl/tonac-w-smieciach-plastik-w…/

Gmina Ziębice od początku 2019 r. podejmuje działania na rzecz redukcji zużycia foliowych opakowań, sztućców i słomek wykonanych z plastiku, a także styropianowych tacek. Od dwóch lat stawiamy na produkty biodegradowalne (np. sztućce drewniane), pochodzące z recyklingu (nasze teczki promocyjne) oraz prowadzimy akcje, podczas których zachęcamy do korzystania z toreb wielokrotnego użytku.

A teraz garść informacji o konkursie…

Pod postem DOSTĘPNYM TUTAJ opublikujcie swoje sposoby na ograniczenie ilości produkowanych odpadów. Każda osoba może opublikować tylko jeden komentarz. W piątek 29 stycznia o godz. 12:00 wybierzemy 10 komentarzy, które uzyskają największą ilość serduszek i lajków, a ich zwycięzcy otrzymają od nas zestaw promocyjny (zdjęcie nr 3). Podczas zliczania reakcji na komentarze nie będziemy brali pod uwagę lajków i serduszek z udostępnionych postów.

I pamiętajcie, ochrona środowiska to NASZA wspólna sprawa!

Komentarze

Zostaw swój komentarz