W Masywie Śnieżnika powstaje kolejny odcinek tras rowerowych typu singletrack „Pętla Stronie”. W obrębie Góry Parkowej powstanie nowe urokliwe miejsce zachęcające do spacerów, biegania i jazdy na rowerze. Tak wyglądają ambitne zamierzenia samorządu Bystrzycy Kłodzkiej na najbliższe miesiące.

Trasa rowerowa typu singletrack „Pętla Stronie” będzie mieć 4 kilometry i będzie wyposażona w towarzysząca infrastrukturę: bramy, wiaty, kładki, stacje ładowawcze i naprawcze. Wszystko ma być gotowe dla fanów jednośladów na jesień 2020 r.

Rozpoczęła się też rewitalizacja Góry Parkowej w Bystrzycy Kłodzkiej. W pierwszym etapie ma powstać atrakcyjnie zaaranżowana przestrzeń spacerów, biegania i jazdy na rowerze. Już w toku są roboty nad kształtowaniem parku, urządzaniem terenów zielonych oraz budową murków oporowych. W następnych tygodniach odnawiane będą kamienne schody oraz promenada prowadząca do kaplicy pw. św. Floriana. Pojawią się też kameralne ścieżki.

Zarówno organizacja nowej trasy rowerowej, jak i odnowienie obszaru Góry Parkowej są możliwe dzięki pozyskanym przez gminę środkom zewnętrznym w ramach projektu, pn.: „Na granicy na krawędzi” współfinansowanego przez Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (w ramach programu Interreg V-A Republika Czeska – Polska).

Komentarze

Zostaw swój komentarz