Tomasz Krzeszowiec – mieszkaniec Lutomierza (gmina Stoszowice) – dotychczasowy dyrektor departamentu gospodarki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego – od 15 maja br. jest dyrektorem oddziału terenowego Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa we Wrocławiu.

Ukończył studia w zakresie finansów publicznych w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu i w dziedzinie prawa administracyjnego na Europejskiej Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Warszawie. Aktualnie studiuje na kierunku Master of Business Administration w Warszawie. Jest bliskim współpracownikiem ministra Michała Dworczyka – szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów oraz wicemarszałka województwa Grzegorza Macko.

W Urzędzie Marszałkowskim nadzorował funkcjonowanie Wydziału Rozwoju Regionalnego i Wydziału Rozwoju Gospodarczego. Jako dyrektor odpowiadał za koordynowanie wielu działań i przedsięwzięć, m.in. za: przygotowanie zapisów i prowadzenie procesów zmian Regionalnego Programu Operacyjnego, programowanie nowego RPO, koordynowanie procesu planowania strategicznego na poziomie województwa, nadzór nad realizacją Strategii Województwa Dolnośląskiego, nadzór nad realizacją Kontraktu Terytorialnego, monitoring i ocenę poziomu realizacji przedsięwzięć w WPF, wsparcie gmin w procesie rewitalizacji, nadzór nad realizacją Regionalnej Strategii Innowacji, Strategii Energetycznej, promocję gospodarczą i inwestycyjną oraz wspieranie OZE. Wielokrotnie uczestniczył w procesach negocjacyjnych Województwa Dolnośląskiego w Brukseli m.in. w ramach programowania środków europejskich, Funduszu Sprawiedliwej Transformacji czy też wsparcia inwestycyjnego.

W poprzedniej kadencji był radnym macierzystej gminy Stoszowice. Był pracownikiem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a od 10 lat jest nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Zarządzania i Przedsiębiorczości w Wałbrzychu. 37-letni Tomasz Krzeszowiec, wraz z żoną i dzieckiem, na co dzień jest mieszkańcem gminy Stoszowice (powiat ząbkowicki). Na stanowisku dyrektora dolnośląskiego KOWR zastąpił Mirosława Kuleszę.

Celem działalności Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa jest wdrażanie i stosowania instrumentów wsparcia rolnictwa, aktywnej polityki rolnej oraz rozwoju obszarów wiejskich. Instytucja podlega ministrowi właściwemu do spraw rozwoju wsi.

11 Komentarze

 1. Odpowiedni człowiek na to stanowisko

 2. Wspaniałe wieści !
  Gratulacje !

 3. super, gratulacje

 4. Super pozdrawiam i życzę samych sukcesów na mowymstanowisku.

 5. Super pozdrawiam i życzę samych sukcesów na nowym etapie życia.

 6. Gratulacje!

 7. A mogliśmy mieć u siebie takiego zdolnego wójta…Szkoda Wielka szkoda.. Mam nadzieję,ze Pan Tomasz osiągnie jeszcze wieksze sukcesy!

 8. są osoby które będą tylko wójtem a są osoby zdolne które coś osiągną w życiu ale fakt szkoda że nie został wójtem gminy Stoszowice było by lepiej a tak jest co jest

 9. Wielka rzecz, Tomek, wielka rzecz…

 10. Super! Wielka rzecz ! Tak trzymaj Tomek !

 11. Brawo dla tego pana.Szkoda tylko ze za mało głosów na wójta miał, oj szkoda. Bądźmy dobrej nadziei przy następnych wyborach, tylko czy zechce tym razem kandydować?

Zostaw swój komentarz