• Do kradzieży rozbójniczej doszło około godziny 8:30 w jednym ze sklepów na terenie Wałbrzycha.

Mężczyzna ukradł butelkę wódki, co zauważyła kasjerka, która zareagowała na popełniony przez niego czyn. Złodziej nie chciał jednak odpuścić i w celu utrzymania się w posiadaniu skradzionego alkoholu, zaatakował kobietę, po czym uciekł.

Powiadomieni chwilę później o zdarzeniu funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego Komisariatu Policji II w Wałbrzychu rozpoczęli poszukiwania sprawcy kradzieży rozbójniczej. Przeprowadzone przez policjantów bezpośrednio po zgłoszeniu działania operacyjne doprowadziły do zatrzymania mieszkańca miasta już po kilku godzinach od zdarzenia. 38-latek usłyszał w tej sprawie zarzuty. Grozi mu teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

  • Następnego dnia około godziny 20:00 na ul. Władysława Andersa w Wałbrzychu funkcjonariusze zespołu wywiadowczego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali poszukiwanego przez sąd do odbycia kary pozbawienia wolności 34-letniego mieszkańca Wałbrzycha.

W trakcie wykonywania czynności mundurowi znaleźli w zajmowanym przez niego mieszkaniu przy ul. Niepodległości środki psychotropowe w postaci amfetaminy oraz tabletki ecstasy. Podejrzany w doniczce hodował również krzew konopi indyjskich.

Przestępca trafił już kraty aresztu śledczego, skąd zostanie przewieziony do jednego z zakładów karnych. Do odsiadki ma półtora roku za różnego rodzaju kradzieże marketowe. W myśl ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi teraz dodatkowa kara pozbawienia wolności do lat 3.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz