6 tysięcy metrów kwadratowych będzie mieć hala przemysłowa w Wałbrzychu należącej do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park. W obiekcie, którego budowa właśnie ruszyła, oprócz powierzchni oferowanej przedsiębiorcom pod wynajem znajdzie się również Centrum Szkoleniowe WSSE wyposażone w nowoczesne technologie.

Najem hali, w przeciwieństwie do budowy zakładu od podstaw, znacznie zmniejsza początkowe koszty inwestycji oraz skraca czas potrzebny na uruchomienie produkcji. Obiekt zostanie podzielony na moduły, co da możliwość wynajęcia jedynie części hali zawierającej przestrzeń przemysłową i biurową. Inwestycja powstaje przy ul. Villardczyków położonej w dzielnicy Poniatów. Zakończenie budowy wałbrzyskiej hali przemysłowej zaplanowano na koniec 2021 r. Centrum Szkoleniowego zacznie regularną działalność w przyszłym roku.

Hala o powierzchni blisko 6 tys. metrów kwadratowych powiększy ofertę wałbrzyskiej strefy dedykowaną głównie mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom.  Działalność w wałbrzyskiej strefie ekonomicznej wiąże się z możliwością skorzystania z ulgi w podatku dochodowym. W Wałbrzychu próg inwestycji, który kwalifikuje się do objęcia wsparciem wynosi jedynie 200 tys. zł dla mikro firm. Oznacza to, że mikroprzedsiębiorca inwestując 200 tys. zł w nowy projekt zyskuje zwolnienie z podatku wynoszące nawet 90 tys. zł, czyli 45% nakładów. W koszty inwestycji można wliczyć zarówno zakup linii produkcyjnych, niezbędnych urządzeń i oprogramowania, jak i koszt samego najmu.

Realizacja zadania jest częścią większego projektu – programu budowy hal przemysłowo-magazynowych, które powstają na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce. Jak już informowaliśmy w naszym portalu, program zakłada budowę 6 obiektów, a jego łączny koszt może wynieść nawet 120 mln zł, co stanowi największą inwestycję własną WSSE od początku jej istnienia.

Wałbrzyska hala będzie wyróżniać się wśród pozostałych, gdyż część obiektu zostanie przeznaczona na nowy projekt Invest-Parku, jakim będzie nowoczesne Centrum Szkoleniowe. Będą z niego mogli korzystać zarówno uczniowie szkół zawodowych i technicznych, jak i pracownicy firm działających w strefie.

Centrum zostanie wyposażone w modelową linię produkcyjną odpowiadającą standardom przemysłu 4.0. oraz technologię wirtualnej rzeczywistości. To pierwszy taki projekt w regionie, który znacznie poprawi jakość kształcenia oraz łatwość wdrażania nowych pracowników produkcyjnych. Centrum będzie również miejscem spotkań biznesowych i konferencji, co sprawia, że stanie się przemysłowym sercem Wałbrzycha – zapowiada prezes zarządu Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Invest-Park Artur Siennicki.

Komentarze

Zostaw swój komentarz