W dniach 4 – 15 stycznia 2021 r. w Szkole Podstawowej nr 4 w Ziębicach odbyły się Półkolonie Zimowe dla dzieci klas I-IV szkół podstawowych. Organizatorem wypoczynku było Gminne Centrum Edukacji i Sportu w Ziębicach.

Z racji obostrzeń epidemiologicznych grupy mogły liczyć maksymalnie 12 dzieci. Ze względu na liczbę zgłoszeń utworzono dwie siedmioosobowe grupy. Program półkolonii, mimo że bardzo ograniczony w porównaniu z zeszłymi latami, był urozmaicony i uwzględniał zainteresowania oraz uzdolnienia jego uczestników. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach plastycznych wykonując tematyczne prace rysunkowe, budując modele i postacie z plasteliny.

Dużym powodzeniem cieszyły się wspólne spacery do Parku Miejskiego i do lasu, gdzie wychowawcy przygotowali szereg zabaw i konkursów. Bardzo często wykorzystywana była w trakcie zajęć sala gimnastyczna, na której dzieci mogły uprawiać swoje ulubione dyscypliny sportu.

Dzieci zapewnione miały również urozmaicone smaczne posiłki (śniadanie, obiad i podwieczorek). Wielkim powodzeniem cieszyły się pomysłowe podwieczorki z kunsztem przygotowane przez personel szkoły. Wspólnie spędzony czas dostarczył uczestnikom wiele radości i niezapomnianych przeżyć. Udział w zimowej półkolonii to aktywna i bezpieczna forma zagospodarowania wolnego czasu.

Komentarze

Zostaw swój komentarz