W Bardzie odbyła się trzecia runda Rally Masters, będąca kolejną eliminacją Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Dolnego Śląska. Na trasie rajdu stanęło 30 załóg.

2-dniowa impreza została przeprowadzona składała się z 5 sekcji. W minioną niedzielę na trasie zlokalizowanych było 8 odcinków specjalnych. Długość trasy wynosiła 144,12 km, w tym 49,36 km odcinków specjalnych. Zawodnicy startowali w dwóch kategoriach: RO (Rajd Okręgowy) oraz SKJS (Super Konkursowa Jazda Samochodem). W kategorii RO zwyciężyli i puchar burmistrza Barda otrzymali: Aleksander Terlecki (kierowca) i Paweł Drahan (pilot) jadący samochodem Ford Fiesta Proto. Natomiast w kategorii SKJS pierwsze miejsce zajęli: Michał Pinczakowski (kierowca) i Mateusz Sompolski (pilot), którzy jechali samochodem Peugot 206.

Baza rajdu oraz park serwisowy znajdował się na parkingu przy ul. Lipowej w Bardzie. Tutaj również był oficjalny start i meta rajdu oraz uroczystość wręczenia pucharów i statuetek. W ramach tego wydarzenia włodarz miasta wykonał przejazd autem rajdowym. Ogromna dawka adrenaliny i niesamowite przeżycie.

A jeśli chodzi o sam rajd to może się stać kolejną impreza, która obok wydarzeń rowerowych, biegowych czy wodniackich, na stałe zagości w Mieście Cudów – podsumował swój udział w rajdzie burmistrz Barda Krzysztof Żegański.

Foto: bardo.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz