W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o najnowszych zaangażowaniach Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Jaworzynie Śląskiej oraz Czarnym Borze. Invest-Park zakupił kolejną nieruchomość, na której powstanie nowoczesna i funkcjonalna hala dla przedsiębiorców.

W czwartek wygraliśmy przetarg na zakup działki położonej w Ząbkowicach Śląskich o powierzchni ponad 3 hektarów. Na zakupionej nieruchomości planowana jest przez budowa jednej z sześciu hal przemysłowych wraz z zapleczem biurowo-socjalnym o powierzchni 6000 mkw. z możliwością rozbudowy. Hala o wartości ok 20 mln zł powstanie z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorcach – informuje prezes zarządu WSSE Artur Siennicki.

Wiceprezes Invest-Parku Kamil Zieliński dodaje, że pomimo spowolnienia gospodarczego wałbrzyska strefa nadal chce dawać impulsy do rozwoju lokalnej gospodarki w subregionie sudeckim. Pomimo pandemii COVID-19 nie zwalniamy tempa i realizujemy własne inwestycje – mówi wiceprezes.

Poseł Marcin Gwóźdź – na co dzień mieszkaniec Ząbkowic Śląskich – nie kryje zadowolenia z najnowszej transakcji Invest-Parku. Na profilu społecznościowym napisał: Realizujemy obietnice! W Ząbkowicach Śląskich powstanie hala przemysłowa z zapleczem biurowym-socjalnym.

Działka o powierzchni ponad 3,3 ha jest położona w obrębie Sadlno, gdzie już na terenach znajdujących się w dyspozycji WSSE działają dwa zakłady produkcyjne (od 2010 r. i od 2019 r.). Poprzez obwodnicę miasta jest skomunikowana z drogą krajową nr 8 i w jej pobliżu znajduje się kompletna infrastruktura techniczna. Budowę hali Invest-Park zamierza przeprowadzić w 2021 r.

 

W trakcie procesu formalnego jest utworzenie strefy przemysłowej „Euro-Park Ząbkowice”. Jak już informowaliśmy w serwisie video naszego portalu 125-hektarowa nieruchomość w Ząbkowicach Śląskich w niedługim czasie stanie się centrum rozwoju gospodarczego dla południa Dolnego Śląska. Planowany poziom nakładów może wynieść ok. 80 mln zł. Obszar przyszłej inwestycji położony jest w północnej części miasta tuż przy drodze krajowej nr 8 i w pobliżu planowanego przebiegu mającej powstać drogi ekspresowej S8.

Komentarze

Zostaw swój komentarz