Trzy pojazdy zderzyły się wczoraj po południu na ul. Armii Krajowej w Wałbrzychu. Późnym wieczorem na rondzie w Starym Julianowie dachował samochód.

Pierwsze ze zdarzeń miało miejsce około godz. 16:30 na ul. Armii Krajowej. W wyniku niewłaściwego obserwowania tego, co dzieje się na drodze, mieszkanka Boguszowa-Gorc najechała kierowanym przez siebie samochodem na tył poprzedzającego pojazdu kierowanego przez mieszkankę Wałbrzycha. Następnie samochód poszkodowanej uderzył w kolejny pojazd, kierowany tym razem przez wałbrzyszankę.

Na szczęście w zdarzeniu tym nikomu nic się nie stało. Sprawczyni natomiast otrzymała mandat karny w wysokości 300 złotych. Policjanci zatrzymali elektronicznie także dowód rejestracyjny jej pojazdu za uszkodzenia.

Dużo poważniejsze konsekwencje czekają 48-letniego mieszkańca Dusznik-Zdroju, który późnym wieczorem w wyniku upojenia alkoholowego na rondzie w Starym Julianowie pojechał prosto przez pas zieleni, ściął punkt oświetleniowy, by ostatecznie znaleźć się w pobliskim rowie. Badanie alkomatem wykonane przez policjantów ruchu drogowego wykazało, że sprawca kolizji jest kompletnie pijany.

Mężczyzna miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Teraz za popełnione przestępstwo może trafić za karty więzienia na 2 lata. Grozi mu także wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami. Jego pojazd trafił na parking strzeżony.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz