Świdniccy policjanci zostali wieczorem wezwani na interwencję domową, gdzie miało dojść do nieporozumienia między współmieszkańcami. Na miejsce skierowano patrol.

Przybyli na miejsce policjanci zażegnali rodzinną awanturę, ale podczas wyjaśniania wszystkich okoliczności awantury domowej, w pokoju 27-letniego domownika dostrzegli słoik z zawartością zielonego suszu oraz cztery małe słoiczki z zawartością tabletek. Substancje zostały zabezpieczone i poddane badaniom.

Wynik badania narkotestem wskazał, że zabezpieczony susz to marihuana, a zabezpieczone tabletki to tabletki ekstazy. Policjanci łącznie zabezpieczyli blisko 250 porcji marihuany oraz 73 tabletki ekstazy. Funkcjonariusze zatrzymali właściciela tych substancji i osadzili w policyjnym areszcie.

27-letni mężczyzna został zatrzymany, a o jego dalszym losie zdecyduje Sąd. Warto przypomnieć, że w świetle ustawy o przeciwdziałaniu narkomani, za posiadanie narkotyków grozi do 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość, nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast handel narkotykami zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz