Dolny ŚląskVIDEO

Dolny Śląsk warto zobaczyć – o każdej porze roku [VIDEO]

2

W marcu, kiedy nad świat nadciągnęły czarne chmury znad Chin, świat się zatrzymał.

Tak też stało się z gospodarką i turystyką, o czym mówi nam członek zarządu województwa dolnośląskiego Paweł Wybierała. Samorządowiec zwrócił uwagę na optymistyczne zjawisko – dla większości Polaków w tym roku miejscem spędzenia wakacji była Polska. Po trudnym okresie zatrzymania, jak potwierdza Rajmund Papiernik z Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej, było już lepiej. Obserwatorzy rynku turystycznego zauważyli budujący trend. Zobacz nasze video.

Trzeba podkreślić, że w okresie gospodarczego lockdownu przedsiębiorcy z branży turystycznej mogli liczyć na pomoc Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, co wielokrotnie sygnalizowaliśmy w naszym portalu. O tym jak trudny był to czas przekonała się między innymi Polanica Zdrój. Na szczęście tutaj powoli wszystko wraca do normy, co potwierdza wiceburmistrz Agata Winnicka. Podobnie jest w większości dolnośląskich centrów turystyki i wypoczynku.

Dolny Śląsk to pięknie góry, zamki, krajobrazy, cudowna przyroda, muzea, ścieżki rowerowe i trasy spacerów pieszych oraz gościnne miejsca wypoczynku – długo można wymieniać… Czasem wydaje nam się ze jest dobrze tam, gdzie nas nie ma, ale to Dolny Śląsk i Polska są warte zobaczenia. Z takiego założenia wyszło w tym roku 86% Polaków.

Dariusz Nowakowski

2 Komentarze

  1. […] Na wsparcie branży turystycznej samorząd województwa przeznaczył w sumie ponad 90 mln zł, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Niedawno obszernie mówiliśmy na ten temat w serwisie video naszego portalu. […]

  2. […] Na wsparcie branży turystycznej samorząd województwa przeznaczył w sumie ponad 90 mln zł, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2014-2020. Niedawno obszernie mówiliśmy na ten temat w serwisie video naszego portalu. […]

Zostaw swój komentarz