Dolny ŚląskVIDEO

Członek zarządu województwa Paweł Wybierała: „Dolny Śląsk inwestuje w turystykę i sport” [VIDEO]

0

Samorząd Dolnego Śląska podejmuje wiele działań mających na celu złagodzenie skutków pandemii koronawirusa wobec podmiotów z szeroko rozumianej branży turystycznej.

Konkretne inicjatywy realizowane lub planowane w regionie i poza nim, aby Dolny Śląsk przyciągał ruch turystyczny to główne tematy rozmowy z członkiem zarządu województwa dolnośląskiego Pawłem Wybierałą. Zobacz nasze video.

Paweł Wybierała, który niedawno wszedł w skład zarządu województwa dolnośląskiego, omawia rozległą kampanię społeczną pod hasłem #OdkryjDolnyŚląsk. Jej celem jest zarówno wzbudzenie zainteresowania walorami krajobrazowymi, architektonicznymi i rekreacyjnymi naszego regionu zarówno wśród Dolnoślązaków, jak i mieszkańców całego kraju.

Członek zarządu województwa dolnośląskiego Paweł Wybierała informuje też o prowadzonych i planowanych inwestycjach z zakresu infrastruktury sportowej w województwie. Wymienia m.in. trwająca budowę centrum sportów zimowych na Polanie Jakuszyckiej i projektowaną halę lekkoatletyczną we Wrocławiu. Zwraca także uwagę na upowszechnianie kultury fizycznej, czemu służyć ma „koalicja” rodziców i nauczycieli, do jakiej warto namawiać, ale też wspierać budowaniem dużych regionalnych i mniejszych lokalnych obiektów sportowych.

Rozmawiał: Łukasz Ciona

Komentarze

Zostaw swój komentarz