Około godziny 22:30 funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Ząbkowicach Śląskich otrzymali informację o zgłoszeniu dotyczącym próby samobójczej.

Pod numer alarmowy 112 zadzwoniła roztrzęsiona i zapłakana kobieta, którą przekazała, że zamierza targnąć się na własne życie. Desperatka nie przedstawiła się i nie powiedziała skąd dzwoni. Policjanci szybko ustalili, że telefonowała ona z numeru należącego do jej męża. Sprawne działanie mundurowych pozwoliło nawiązać kontakt z mężczyzną, wraz z którym funkcjonariusze niezwłocznie udali się do miejsca, gdzie kobieta mogła się znajdować.

Gdy policjanci pojawili się pod ustalonym adresem na terenie gminy Ząbkowice Śląskie, już na korytarzu budynku wielorodzinnego wyczuli intensywną woń ulatniającego się gazu. Mundurowi natychmiast pobiegli do mieszkania, gdzie w jednym z pomieszczeń na podłodze znaleźli leżącą półprzytomną kobietę. Okazało się, że była ona nietrzeźwa i odkręciła wszystkie kurki w kuchence gazowej, w ten sposób próbując targnąć się na własne życie. Funkcjonariusze zakręcili gaz, przewietrzyli całe mieszkanie i wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe oraz straż pożarną. Dzięki szybkim, zdecydowanym i skutecznym działaniom ząbkowickich policjantów, niedoszła samobójczyni w ostatniej chwili została uratowana.

Osobom przeżywającym kryzys emocjonalny przypominamy o bezpłatnym Kryzysowym Telefonie Zaufania. Pod numerem tel: 116123, od poniedziałku do piątku w godzinach od 14:00 do 22:00, osoby potrzebujące mogą otrzymać wsparcie i pomoc psychologiczną od dyżurujących specjalistów.

Ząbkowiccy policjanci, w ramach codziennej służby wykrywają i zatrzymują sprawców kradzież.

  • Zatrzymali mężczyznę podejrzewanego kradzieże z samochodów i włamanie do mieszkania. Według ustaleń policjantów 19-latek okradł dwa samochody, które właściciele zostawili niezamknięte. Z pojazdów zginęły pozostawione w nich dokumenty i radio samochodowe. W ten sam dzień doszło do włamania i kradzieży z mieszkania. Tutaj łupem złodzieja padły telefony komórkowe, biżuteria jak również dokumenty. 19-letni mieszkaniec powiatu ząbkowickiego usłyszał już zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem.
  • Perfumy o łącznej wartości ponad 400 zł kilka dni temu padły łupem mieszkańca Ząbkowic Śląskich, nie pozostał jednak anonimowy. Kradzież została zarejestrowana przez kamery monitoringu i w niedługim czasie 24 latek został rozpoznany przez policjantów, którzy przyjechali na interwencję. Nieuczciwy mężczyzna, którego sylwetkę zapamiętały kamery zabrał z półki perfumy, schował pod bluzę a następnie wybiegł ze sklepu. Mężczyzna został rozpoznany przez policjantów, którzy przyjechali na zgłoszenie pracownika ochrony. Miłośnikiem zapachów okazał się mieszkaniec gminy Ząbkowice Śląskie wielokrotnie karany za kradzieże. W zależności od przyjętej kwalifikacji prawnej czynu mężczyźnie może grozić kara nawet od 6 miesięcy pozbawienia wolności do lat 8.
Poprzez: KPP Ząbkowice Śląskie

Komentarze

Zostaw swój komentarz