Ziębicki Budżet Obywatelski okazał się skutecznym sposobem na realizację nieskomplikowanych, ale jakże potrzebnych mieszkańcom pomysłów. Okazuje się, że stał się nim projekt budowy instalacji rekreacyjnej nazywanej „flowpark”.

Flowpark to nietypowa instalacja plenerowa służąca do aktywnej rekreacji. Jest zestawem wielu wysokich drążków, skrzyń o różnych wysokościach, poręczy do przeskoków i ćwiczeń balansu i wielu innych. Podłoże z mat gumowych zapewnia połączenie wymagań bezpieczeństwa z oczekiwaniami trenujących, umożliwiając swobodne bieganie i wyskakiwanie na przeszkody.

Ziębicki flowpark jest zestawem urządzeń do street workoutu w standardzie „M”. Usytuowany jest w sąsiedztwie urządzeń parkourowych, tak, aby użytkownicy z jednej strony sobie nie przeszkadzali, a z drugiej, by mogli korzystać z obu rodzajów przeszkód na raz. Betonowe murki mają odpowiednią przyczepność, a pojedyncza, akacjowa belka stanowi ich ciekawe urozmaicenie i nawiązuje do parkowego otoczenia.

W ziębickim Parku Miejskim instalowany jest równocześnie jeden z największych w rejonie placów zabaw. Gigantyczna drewniana konstrukcja zostanie jeszcze wyposażone w specjalne oświetlenie, monitoring wizyjny oraz bezpieczną nawierzchnię. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w tym roku.

Budowa flowparku w Ziębicach było jednym z pierwszych, które pojawiło się w pomysłach do ziębickiego budżetu obywatelskiego. Pomysłodawcą jest mieszkaniec gminy Wojciech Walkarz, który przekonał do swojego pomysłu wielu ziębiczan. Inicjatywę wspierał także ziębicki radny Mariusz Jaźwiec. Samorządowiec w swoich wnioskach do kolejnych budżetów gminy uzasadniał potrzebę stworzenia niesztampowego miejsca do aktywności fizycznej na terenie ziębickiego parku.

Oba projekty można było zrealizować dzięki temu, że gmina Ziębice uzyskała ponad 410 tys. zł dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach tegorocznego naboru dla gmin popegeerowskich.

Foto: ziebice.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz