• Odpowiedzialność za własne życie i innych uczestników ruchu jest najważniejsza. Okazuje się, że wielu kierowców o tym zapomina, lekceważy przepisy i siada za kółkiem kierownicy będąc w stanie nietrzeźwości.

Policjanci otrzymali informacje, że ulicami Kłodzka jedzie kierowca, którego zachowanie wskazuje, że jest pijany. We wskazane miejsce wysłany został patrol drogówki. Policjanci zatrzymali kierującego samochodem osobowym. W trakcie wykonywanych czynności okazało się, że 49-latek rzeczywiście jest pijany. Po przebadaniu policjanci stwierdzili bowiem, że mężczyzna ma 1,8 promila alkoholu w organizmie.

W takim stanie kierował on samochodem stwarzając zagrożenie w ruchu drogowym. Teraz 49-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego usłyszy zarzuty przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tys. złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, które jest godne pochwały być może nie doszło do tragedii na drodze. Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący stanowią potencjalne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników dróg. Policjanci apelują, aby reagować na zachowania kierujących, które mogą świadczyć o ich stanie nietrzeźwości. Każdy może powiadomić funkcjonariuszy pod numerem tel. 112. Policjanci każdorazowo sprawdzają zgłoszenia, nawet te anonimowe.

  • W powiecie kłodzkim miał miejsce inny przypadek świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych użytkowników dróg.

Przykładem takiego zachowania był 37-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który na drodze krajowej nr 8 w powiecie kłodzkim kierował samochodem osobowym będąc w stanie nietrzeźwości. Po przebadaniu okazało się, że kierujący ma 2,2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem spowodował kolizje drogową. 37-latek nie zapanował nad pojazdem i wjechał do rowu. Teraz mieszkaniec powiatu kłodzkiego za swój czyn odpowie karnie.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz