Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie nowej choroby pod nazwą Covid-19 „Koronawirus Sars-Cov-2″ odbyło się dzisiaj z udziałem przedstawicieli powiatowych instytucji, które na co dzień stykają się ze zjawiskiem zagrożeń wirusowych.

Każdy z przedstawicieli swojej jednostki zreferował wszystkim zgromadzonym stan przeprowadzonych u siebie przygotowań oraz jakie podjęto środki zabezpieczające. Piotr Marchewka – członek zarządu powiatu poinformował zgromadzonych o ustaleniach z narady, która odbyła się u wojewody dolnośląskiego 4 marca 2020 r.

Na Dolnym Śląsku kilkadziesiąt osób jest pod obserwacją, natomiast obecnie u większości zgłaszających się z objawami, stwierdzono tylko przeziębienie lub grypę. Sytuacja w powiecie kłodzkim jest systematycznie monitorowana.  Szpitale oraz służby są przygotowane i mają zabezpieczone w razie konieczności miejsca izolacji.

Warto śledzić komunikatów Głównego Inspektora Sanitarnego oraz informacji na stronach Ministerstwa Zdrowia dostępne poprzez stronę https://powiat.klodzko.pl/195/co-powinienes-wiedziec-na-temat-koronawirusa.html

Komentarze

Zostaw swój komentarz