W Piławie Górnej uwagę dzierżoniowskich kryminalnych zwrócił styl jazdy kierowcy auta osobowego. Policjanci zdecydowali o podjęciu kontroli drogowej.

W związku z tym, iż funkcjonariusze z uwagi na charakter służby pełnią służbę w odzieży cywilnej, nawiązali kontakt z policjantami z Piławy Górnej i Niemczy. Dokonano następnie zatrzymania pojazdu. Zarówno 27-letni kierowca jak i jeden z pasażerów zachowywali się nerwowo. Już po chwili mundurowi poznali przyczynę nadpobudliwości. Badanie alkomatem kierowcy dało wynik 0,52 promila.

Sprawdzenie mężczyzny w policyjnych bazach danych wykazało, iż posiada on aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, wydany przez Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie. Pasażer wcale nie denerwował się problemami kolegi, on także miał coś na sumieniu. Policjanci ujawnili przy nim blisko 50 gramów marihuany, a więc 200 porcji narkotyku.

Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i czeka ich spotkanie z sądem. Przede wszystkim jednak mogą się spodziewać surowych kar, a jeden z nich przez dłuższy czas nie wróci za kierownicę.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz