50 tysięcy złotych od anonimowego darczyńcy wpłynęło na konto Gminy Ziębice. Zgodnie z życzeniem pieniądze zostały spożytkowane na pomoc przedświąteczną, szczególnie dla rodzin z dziećmi.

Pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ziębicach tuż przed Bożym Narodzeniem przygotowali i wręczyli swym podopiecznym łącznie 400 paczek świątecznych. W 200 paczkach znalazły się artykuły żywnościowe (m. in. olej, cukier, mąka, makaron, ryż, konserwy, kawa, herbata, majonez). Kolejnych 200 paczek zawierało produkty chemiczne, środki czystości i ręczniki (proszek do prania, szampon, mydło w kostkach i w płynie, płyny do: szyb, naczyń, toalet, płukania tkanin i uniwersalny, pasta do zębów, inne).  Przed samą wigilią najbardziej potrzebujących mieszkań przekazano również 200 paczek z artykułami garmażeryjnymi (pierogi z kapustą i grzybami, krokiety). Ponownie podobne paczki trafiły do podopiecznych w Sylwestra.

Prezenty świąteczne w tym roku otrzymały również dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ziębicach. Dzieci otrzymały m. in. nowe ubrania, artykuły szkolne i edukacyjne. Wsparciem objęto 59 najmłodszych mieszkańców gminy. Natomiast dla osób obłożnie chorych przygotowano paczki z artykułami aptecznymi.

Warto przy okazji poinformować, że w Ziębicach działa Gminne Centrum Pomocy (Punkt Nieodpłatnej Pomocy). Mieszkańcy całej gminy mogą bezpłatnie skorzystać z pomocy psychologów, terapeuty ds. uzależnień oraz prawników.  

  • dyżury psychologa: w poniedziałki w godz. 13:30 – 16:30 i w środy w godz. 14:30 – 19:30 (przyjmuje Jarosław Frys), we wtorki w godz. 17:00 – 19:00 i w czwartki w godz. 16:00 – 19:00 (przyjmuje Szymon Mitak);
  • dyżury terapeuty do spraw uzależnień – pierwsze cztery piątki miesiąca w godz. 14:00 – 17:00;
  • dyżury prawne (Kancelaria PPKM) – pierwsze cztery wtorki miesiąca w godz. 8:30 – 13:30.

Komentarze

Zostaw swój komentarz