Tegoroczna edycja Spektrum, wyjątkowa z uwagi na panującą sytuację pandemiczną, miała przyjąć formę festiwalu hybrydowego; jest to rozwiązanie często wybierane przez polskie i zagraniczne imprezy filmowe, które oferuje możliwość uczestnictwa w wydarzeniach festiwalowych w trybie stacjonarnym, w kinie, jak i w Internecie.

Wspólną decyzją władz miasta oraz organizatorów, wydarzenia i projekcje filmów z programu części stacjonarnej, które miały mieć miejsce w Świdnickim Ośrodku Kultury, nie odbędą się.

Część online festiwalu, czyli prezentacja tegorocznej selekcji krótkich metraży z konkursów „Okiem Młodych”, zostaje do dyspozycji widzów bez zmian. Filmy będzie można oglądać za pośrednictwem platformy mojeekino.pl w dniach 29 – 31 października. Sprzedaż biletów w postaci ważnych przez 48h kodów od momentu zakupu, rozpocznie się w czwartek, 29.10, od godz. 10:00. Program poszczególnych bloków konkursowych jest dostępne na stronie http://spektrumfestiwal.pl/.

Spotkania z wszystkimi gośćmi, którzy mieli odwiedzić w tym roku Świdnicę, m.in. z Rafałem Zawieruchą, Agnieszką Holland, Lechem Majewskim, Aleksandrą Hamkało, Jagodą Szelc, Magdalena Łazarkiewicz czy Markiem Lechkim, odbędą się w trybie online i będą transmitowanie na oficjalnym profilu festiwalu na platformie Facebook.

Dokładny harmonogram spotkań online zostanie opublikowany w sobotę 24 października, o godz. 12:00. Natomiast o godz. 19:00 na festiwalowym Facebooku, odbędzie się także transmisja oficjalnego Otwarcia Festiwalu, w którym udział wezmą: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, dyrektor festiwalu Paweł Kosuń, dyrektor artystyczny Spektrum Lech Moliński, a także przedstawiciele Świdnickiego Ośrodka Kultury – dyrektorka Anna Rudnicka oraz jej zastępczyni Bożena Kuźma.

Informacje na temat bieżących zmian programowych będą publikowane na oficjalnej stronie Spektrum i zamieszczanie w mediach społecznościowych festiwalu: http://spektrumfestiwal.pl/

Facebook / https://www.facebook.com/SPEKTRUMfestiwal
Instagram / https://www.instagram.com/spektrumfestiwal/

Świdnicki Festiwal Filmowy Spektrum jest organizowany przez Świdnicki Ośrodek Kultury i Wrocławską Fundację Filmową oraz finansowany ze środków miasta Świdnica – oficjalnego mecenasa wydarzenia i współfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Komentarze

Zostaw swój komentarz