Przyszłość jeszcze nigdy nie była tak wielką niewiadomą jak dzisiaj. O czym można marzyć, jakie można mieć plany, kiedy świat zmienia się w tak szalonym tempie i nic już nie jest pewne?

„5.0” – to świat, który być może już za niedługo będziemy oglądać. Człowiek odcisnął na nim swoje piętno, zmienił go, ukształtował. Ludzka dłoń – pierwszy podpis, jedno z podstawowych narzędzi komunikacji i działania – jest kluczem do określenia tematów kolejnych odcinków teatralnego serialu. Władza, wybór, przemoc, miłość, dziecko – to problematyka, której poświęcone są kolejne części. Każda z nich to inni bohaterowie i zmieniająca się narracja. Bohaterowie eksplorują kosmos, podejmują istotne decyzje dotyczące kierunków rozwoju, polityki ludnościowej, wchodzą w relacje ze sztuczną inteligencją, mają dylematy moralne, próbują radzić sobie z emocjonalnością, na którą nie ma miejsca w cywilizowanym świecie. Ostatni odcinek to pytanie o dziecko, uosobienie przyszłości – jakie będzie, kim dla nas będzie i czy będzie miało prawo do marzeń.

Spektakl Magdy Drab – „5.0” – serial teatralny – piątek – 22 stycznia 2021 – godz. 19:00 – odcinek I i II – sobota – 23 stycznia 2021 – godz. 19:00 – odcinek III – Teatr im. Heleny Modrzejewskiej – Legnica – https://wirtualnamodrzejewska.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz