Sudeckie Fakty

WIDEO

WYWIAD

BLOGI

SZUKAJ

Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
-5 °c
Wałbrzych
-7 ° niedz.
-1 ° pon.
0 ° wt.
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk
Sudeckie Fakty
Home Ząbkowice Śląskie GMINA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE

41. sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich VIII kadencji

KK przez KK
26 lutego 2021
w GMINA ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE
0
41. sesja Rady Miejskiej Ząbkowic Śląskich VIII kadencji

Radni Rady Miejskiej przyjęli na wczorajszej sesji szereg uchwał, w tym m. in: projekt uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Ząbkowice Śląskie na lata 2021-2041 oraz projekt uchwały w sprawie zatwierdzenia wieloletniego planu modernizacji i rozwoju urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2021-2025.

Dzięki wprowadzonym zmianom w budżecie i w wieloletniej prognozie finansowej możliwa będzie realizacja zadań związanych m.in. z likwidacją barier architektonicznych (dokumentacja na budowę windy w Szkole Podstawowej nr 1 oraz w Szkole Podstawowej nr 3); modernizacją budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkowicach Śląskich w ramach złożonego projektu z Funduszy Norweskich; dotacją dla OSP Stolec na zakup samochodu lekkiego typu SLKW.

Z koli wprowadzony plan modernizacji i rozwoju urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych jest bardzo ważnym elementem w rozwoju Gminy Ząbkowice Śląskie, który przy tak dynamicznym rozwoju budownictwa jest niezbędny. Rozwój sieci wodociągowej i kanalizacyjnej pozwoli dodatkowo zadbać o ochronę środowiska i ekologię.

Porządek obrad:

  1. Otwarcie sesji.
  2. Stwierdzenie prawomocności obrad.
  3. Przedstawienie porządku obrad.
  4. Przyjęcie protokołów z dnia: 14.12.2020 r., 17.12.2020 r., 28.12.2020 r., 28.01.2021 r.
  5. Informacje Przewodniczącego Rady o działaniach podejmowanych w okresie międzysesyjnym.
  6. Sprawozdanie z działalności Burmistrza w okresie międzysesyjnym.
  7. Sprawozdanie z działalności Ośrodka Pomocy Społecznej za rok 2020.
  8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w budżecie miasta i gminy na 2021 rok. (projekt nr 1)
  9. Rozpatrzenie projektu uchwały zmieniającego uchwałę w sprawie określenia przystanków komunikacyjnych oraz określenie warunków korzystania z przystanków komunikacyjnych, których właścicielem lub zarządzającym jest Gmina Ząbkowice Śląskie. (projekt nr 2)
  10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia wieloletniego planu modernizacji i rozwoju urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2021-2025 Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Delfin Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą przy ul. Rzecznej 2 w Ząbkowicach Śląskich.  (projekt nr 3)
  11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie przystąpienia do sporządzenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta Ząbkowice Śląskie. (projekt nr 4)
  12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na nienależyte wykonanie zadań przez dyrektorów szkół i placówek oświatowych. (projekt nr 5)
  13. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji w sprawie likwidacji przedszkola w Tarnowie” (projekt nr 6)
  14. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia petycji dotyczącej Listu otwartego do Prezydenta RP, Członków Rządu RP, Posłów, Senatorów, Wójtów i Radnych Gmin w Polsce Alarm STOP zabójczemu GMO – STOP niebezpiecznej SZCZEPIONCE. (projekt nr 7)
  15. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie wprowadzenia zmian w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Ząbkowice Śląskie na lata 2021-2041. (projekt nr 8)
  16. Interpelacje i zapytania radnych.
  17. Wolne wnioski i informacje.
  18. Zakończenie obrad.

Tagi: samorząd
UdostępnijUdostępnij
Poprzedni wpis

Napędzą elektromobilność – kolejny inwestor w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej „Invest-Park”

Następny wpis

Cała prawda o szczepionkach – konkursy i wywiady w ramach #FakeHunter Challenge/szczepionki

Następny wpis
Cała prawda o szczepionkach – konkursy i wywiady w ramach #FakeHunter Challenge/szczepionki

Cała prawda o szczepionkach – konkursy i wywiady w ramach #FakeHunter Challenge/szczepionki

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz jeszcze

  • Popularne
  • Komentowane
  • Najnowsze
PILNE: Zabiła siebie i 3-letniego synka pod Śnieżką – pierwsze ustalenia tragedii w Karkonoszach

PILNE: Zabiła siebie i 3-letniego synka pod Śnieżką – pierwsze ustalenia tragedii w Karkonoszach

3 stycznia 2023

Wolność

12 lipca 2020
22-letni piłkarz Bielawianki Bielawa nie żyje. To było morderstwo?

22-letni piłkarz Bielawianki Bielawa nie żyje. To było morderstwo?

8 sierpnia 2022
Z nowym rokiem jest nowa atrakcja turystyczna

Z nowym rokiem jest nowa atrakcja turystyczna – z Trojaka można już oglądać piękną panoramę

2 stycznia 2023

KANDYDACI DLA ZIĘBIC 2014 – 2018

29

Dwoje na jednego

23
W Wałbrzychu szczepienia będą obowiązkowe – tak chce prezydent miasta i większość radnych

W Wałbrzychu szczepienia będą obowiązkowe – tak chce prezydent miasta i większość radnych

13
OPINIA: Była przeszłość, jest teraźniejszość i będzie przyszłość – historia nie skończyła się!

OPINIA: Była przeszłość, jest teraźniejszość i będzie przyszłość – historia nie skończyła się!

13
Kolejne przewroty polityczne, które odwracają bieg wydarzeń – „Szewcy”

Kolejne przewroty polityczne, które odwracają bieg wydarzeń – „Szewcy”

28 stycznia 2023
Nieme kino przy fortepianie

„Nieme kino przy fortepianie” – kuracja pozytywnymi wibracjami

28 stycznia 2023
Kocham cię. Ja ciebie też nie

„Kocham cię. Ja ciebie też nie… Serge Gainsbourg” – biografia mężczyzny

28 stycznia 2023
Próba znalezienia uniwersalnego

Próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki – „Kwartet”

28 stycznia 2023

Ostatnie aktualności

Kolejne przewroty polityczne, które odwracają bieg wydarzeń – „Szewcy”
Aktualności

Kolejne przewroty polityczne, które odwracają bieg wydarzeń – „Szewcy”

28 stycznia 2023
Nieme kino przy fortepianie
Wałbrzych

„Nieme kino przy fortepianie” – kuracja pozytywnymi wibracjami

28 stycznia 2023
Kocham cię. Ja ciebie też nie
Aktualności

„Kocham cię. Ja ciebie też nie… Serge Gainsbourg” – biografia mężczyzny

28 stycznia 2023
Próba znalezienia uniwersalnego
Kłodzko

Próba znalezienia uniwersalnego i niepodważalnego ideału sztuki – „Kwartet”

28 stycznia 2023
Ukryte światło losu
Aktualności

Ukryte światło losu – „I Come to You River: Ophelia Fractured”

28 stycznia 2023
Zawsze wrażliwy na uczucia i myśli innych
Wałbrzych

Zawsze wrażliwy na uczucia i myśli innych – „Mensch”

28 stycznia 2023

SudeckieFakty.pl - wiarygodne informacje obejmujące powiaty: wałbrzyski, świdnicki, dzierżoniowski, ząbkowicki i kłodzki oraz Dolnego Śląska. Sprawdzone fakty i wyraziste opinie.

Polityka Prywatności
Redaktor naczelny: Dariusz Nowakowski

sudeckiefakty

sudeckiefakty
To największa drewniana budowla sakralna na świe To największa drewniana budowla sakralna na świecie! Wybudowana została na mocy porozumień pokoju westfalskiego kończącego wojnę trzydziestoletnią w 1648 r. Arcydzieło cieśli śląskich od 22 lat wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kościół Pokoju w Jaworze to kolejne niesamowite miejsce! 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-kosciol-pokoju-w-jaworze/ 
#zabytki #kościół #kosciolpokojuwjaworze #jawor #MiejsceKulturyDolnegoŚląska #turystyka #dolnyślask #dolnyśląskjestpiękny
Otwarto nową siedzibę SP ZOZ „Pomoc Doraźna”. Ratownicy mogą już pracować w optymalnych warunkach, a ich baza jest zlokalizowana w bezpośredniej bliskości kompleksu Państwowej Straży Pożarnej i przy drodze krajowej 8. Cała inwestycja kosztowała ponad 7,1 mln zł.  Atutem projektu jest także możliwość profesjonalnego szkolenia ratowników w Ząbkowicach Śląskich.
📸✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/zabkowickie-pogotowie-ratunkowe-ma-nowa-siedzibe-jest-nowoczesna-i-bedzie-osrodkiem-doskonalenia-sluzb-ratowniczych-foto/ 
#pogotowieratunkowe #pogotowieratunkoweząbkowiceśląskie #stacjapogotowiaratunkowego #inwestycja #inwestycjawzdrowie #funduszerządowe #polskiład #ząbkowiceśląskie #powiatząbkowicki
Nie zapominajcie o Nich. Pamiętajcie o Nich codz Nie zapominajcie o Nich. 
Pamiętajcie o Nich codziennie!
#babcia #dziadek #rodzicerodziców #dzieńbabci #dzieńdziadka #rodzina #rodzinawielopokoleniowa
Aktualnie to miejsce z wielką radością podziwia Aktualnie to miejsce z wielką radością podziwiają najmłodsi turyści w towarzystwie rodziców lub babć i dziadków.  Ruchoma szopka jest częścią Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary zlokalizowaną pod zabytkową Bazyliką Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Bardzie.
🎥✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/szopka-w-bardzie-do-ogladania-i-podziwiania-w-sam-raz-video/ 
#szopka #ruchomaszopka #ruchomaszopkabardo #ruchomaszopkabożonarodzeniowa #bardo #atrakcjaturystyczna #atrakcjaturystycznadolnegośląska #powiatząbkowicki #bazylikabardo #redemptoryści #atrakcjadladzieci
Fabryka Porcelany „Krzysztof” w Wałbrzychu ul Fabryka Porcelany „Krzysztof” w Wałbrzychu ulegnie likwidacji, a większość pracowników otrzyma lub już otrzymała wypowiedzenia. Fakt ten potwierdził Powiatowy Urząd Pracy w Wałbrzychu. W tym samym czasie, choć nie bez zawirowań, nadal funkcjonuje podobna firma w Jaworzynie Śląskiej.
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/porcelana-krzysztof-przechodzi-do-historii-jeden-z-filarow-przemyslowej-tozsamosci-walbrzycha-w-likwidacji/ 
#przemysł #fabryka #fabrykaporcelany #fabrykaporcelanywałbrzych #fabrykaporcelanykrzysztof #likwidacja #tradycjamiasta #wałbrzych #strata #porcelana
25 marca 2004 roku, na mocy bulli Totus Tuus Polon 25 marca 2004 roku, na mocy bulli Totus Tuus Poloniae Populus papieża Jana Pawła II, ustanawiającej diecezję świdnicką, kościół św. Stanisława i św. Wacława stał się katedrą. W 2017 roku, rozporządzeniem prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, katedra została wpisana na listę Pomników Historii. 
✍️➡️ https://sudeckiefakty.pl/miejscakultury-dolnego-slaska-katedra-sw-stanislawa-i-sw-waclawa-w-swidnicy/ 
#katedra #katedraswidnicka #świdnica #miejscakultury #miejscakulturyDolnegoŚląska #dolnyśląsk #dolnyśląskjestpiękny #modlitwa #miejscemodlitwy #diecezjaświdnicka #zabytki
Kolejne przewroty polityczne, które odwracają bieg wydarzeń – „Szewcy”

Kolejne przewroty polityczne, które odwracają bieg wydarzeń – „Szewcy”

28 stycznia 2023
Nieme kino przy fortepianie

„Nieme kino przy fortepianie” – kuracja pozytywnymi wibracjami

28 stycznia 2023
Kocham cię. Ja ciebie też nie

„Kocham cię. Ja ciebie też nie… Serge Gainsbourg” – biografia mężczyzny

28 stycznia 2023
Brak wyników
Zobacz wszystkie wyniki
  • AKTUALNOŚCI
  • TWÓJ POWIAT
    • Ząbkowice Śląskie
    • Kłodzko
    • Dzierżoniów
    • Świdnica
    • Wałbrzych
  • DZIEJE SIĘ
  • SPORT
  • KULTURA
  • Dolny Śląsk

© 2022 SudeckieFakty.pl

Po zapoznaniu się z niniejszą informacją, poprzez kliknięcie na „Przejdź do serwisu” lub zamknięcie tego okna zgadzasz się na to, aby Twoje dane osobowe były przetwarzane
w taki sposób jaki został omówiony w regulaminie oraz niniejszej polityce (https://sudeckiefakty.pl/cookies)

PRZEJDŹ DO SERWISU
Manage consent

Privacy Overview

This website uses cookies to improve your experience while you navigate through the website. Out of these, the cookies that are categorized as necessary are stored on your browser as they are essential for the working of basic functionalities of the website. We also use third-party cookies that help us analyze and understand how you use this website. These cookies will be stored in your browser only with your consent. You also have the option to opt-out of these cookies. But opting out of some of these cookies may affect your browsing experience.
Necessary
Always Enabled
Necessary cookies are absolutely essential for the website to function properly. This category only includes cookies that ensures basic functionalities and security features of the website. These cookies do not store any personal information.
Non-necessary
Any cookies that may not be particularly necessary for the website to function and is used specifically to collect user personal data via analytics, ads, other embedded contents are termed as non-necessary cookies. It is mandatory to procure user consent prior to running these cookies on your website.
SAVE & ACCEPT