Dolny ŚląskVIDEO

1,7 miliarda złotych w budżecie – Dolny Śląsk na drodze rozwoju [VIDEO]

1

Zarząd Województwa Dolnośląskiego zaprezentował mieszkańcom regionu uchwalony budżet na 2022 rok. Przyszłoroczny plan finansowy Dolnego Śląska będzie rekordowy i sięga ponad 1,7 miliarda złotych. Zakłada także dalszą redukcję zadłużenia, rezygnację z nowych kredytów oraz znaczący udział środków zewnętrznych.

O szczegółach przyjętego w ubiegłym tygodniu dokumentu informowaliśmy w naszym portalu. Warto przypomnieć, że wśród przedsięwzięć inwestycyjnych ważnych dla całego województwa, a nawet szerzej, jest budowa nowego szpitala onkologicznego. Na ten temat już wielokrotnie pisaliśmy w naszym portalu. Z projektów, jakie będą podjęte w 2022 roku na obszarze subregionu sudeckiego wymienić należy między innymi budowę linii kolejowej Srebrna Góra – Bielawa oraz kolejnego etapu obwodnicy Dzierżoniowa w ciągu drogi wojewódzkiej nr 382, czyli tzw. Trasy Sudeckiej. Oba te zadania sygnalizowaliśmy w naszych wcześniejszych informacjach. Zobacz nasze video.

Za budżetem głosowało 21 radnych, przeciwko było zaledwie 10, a 5 wstrzymało się od głosu. To oznacza, że polityczne poparcie dla rozwoju regionu jest wyraźne, można mieć zatem nadzieję, na realizację wszystkich planów dla Dolnego Śląska.

Dariusz Nowakowski

1 Komentarze

  1. […] inwestycji zaplanowanych na rok 2022, co sygnalizowaliśmy w naszym serwisie video, pokaźne środki samorząd naszego województwa zamierza przeznaczyć na dolnośląskie […]

Zostaw swój komentarz