• Policjanci kryminalni otrzymali informację o kradzieży ok. 30 metrów kabla kolejowego w rejonie ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Mężczyzna skradzione mienie miał ukryć w prowadzonym przez siebie wózku transportowym.

Funkcjonariusze niezwłocznie udali się nie miejsce zgłoszenia interwencji i wspólnie z policjantami ruchu drogowego zatrzymali podejrzanego. W trakcie wykonywanych czynności mundurowi ustalili, skąd skradziony został kabel kolejowy, zabezpieczyli utracone mienie o wartości 1500 zł oraz narzędzia służące do popełnienia przestępstwa.

Okazało się, że to nie pierwsze tego typu przestępstwa dokonane przez mężczyznę w ostatnich dwóch miesiącach. Prowadzący dalsze postępowanie policjanci drugiego komisariatu postawili 33-latkowi kolejnych pięć zarzutów kradzieży kabli kolejowych oraz telekomunikacyjnych, gdzie łączna wartość strat to blisko 18 tys. zł na szkodę dwóch ogólnokrajowych przedsiębiorstw.

Za popełnione czyny mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

  • Do innej kradzieży doszło, gdy złodziej zdjął z półek sklepowych placówki handlowej przy ul. Mickiewicza – także w Wałbrzychu.

Do kradzieży doszło ok. godz. 9:30. w Wałbrzychu, a jej przedmiotem było kilka zestawów sztućców o wartości blisko 600 zł. Złodziej następnie próbował opuścić sklep nie płacąc za zakupy. Sprawca został ujęty przez ochronę obiektu i zatrzymany przez wezwanych na miejsce zdarzenia policjantów prewencji wałbrzyskiej komendy.

W trakcie wykonywanych dalszych czynności funkcjonariusze drugiego komisariatu udowodnili podejrzanemu dokonanie dzień wcześniej podobnego przestępstwa. Tym razem w obiekcie handlowym przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu mężczyzna ukradł perfumy o wartości blisko 1500 zł. Po opuszczeniu sklepu przez mężczyznę, w pościg ruszył za nim pracownik obiektu. Złodziej porzucił wtedy skradziony łup i uciekł.

20-letni wałbrzyszanin trafił w ręce policjantów Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. W obu przypadkach mienie zostało odzyskane. Teraz 20-latek stanie przed sądem. Za dokonanie kradzieży grozi mu kara pozbawiania wolności do lat 5.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz