Wieczorem wałbrzyscy policjanci otrzymali informację o kradzieży w jednym z obiektów gospodarczych w centrum miasta.

  • W toku wykonanych na miejscu czynności mundurowi ustalili, że przestępstwa dokonał 40-letni mieszkaniec Wałbrzycha, który w wyniku nieuwagi pracowników wszedł do jednego z pomieszczeń w lokalu i ukradł cztery sztuki peruk, kasę fiskalną oraz terminal płatniczy o łącznej wartości około 20 tys. zł, a następnie zbiegł z miejsca zdarzenia. Podejrzany został zatrzymany już po kilkudziesięciu minutach przez funkcjonariuszy ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy. Policjanci odzyskali skradzione mienie.
  • Dzień później w ręce funkcjonariuszy prewencji drugiego komisariatu wpadł przy ulicy Niepodległości inny – 31-letni wałbrzyszanin. Mężczyzna był poszukiwany przez policjantów pionu kryminalnego wałbrzyskiej komendy za włamanie w nocy na przełomie 28 lutego, a 1 marca tego roku do jednego z mieszkań w budynku przy ulicy Wrocławskiej w Wałbrzychu. Zginęły stamtąd elektronarzędzia, okap kuchenny oraz bateria prysznicowa, a straty oszacowane zostały na łączną kwotę blisko 12 tys. zł na rzecz pokrzywdzonego.
  • Kolejnego dnia nad ranem policjanci z komisariatu w Boguszowie-Gorcach realizując informacje własne udali się do Marciszowa i zatrzymali tam 35-letniego mieszkańca powiatu kamiennogórskiego, który odpowiedzialny był za dokonanie dzień wcześniej kradzieży zainstalowanych na jednym z domków jednorodzinnych w Jaczkowie dwóch kamer monitoringu o łącznej wartości 1400 zł. Mężczyzna uszkodził również drzwi wejściowe do tej nieruchomości. W trakcie przeszukania mieszkania podejrzanego funkcjonariusze znaleźli narkotyki w postaci marihuany. Można było z nich wykonać około 250 porcji handlowych tych środków odurzających.
  • Tego samego dnia dzielnicowi pierwszego komisariatu otrzymali informację, że 85-letni mężczyzna znalazł w jednym z lombardów swój sygnet o wartości 2,5 tys. zł, który został mu wcześniej skradziony. Podczas przeprowadzonych czynności policjanci szybko ustalili sprawcę przestępstwa i zatrzymali przy ulicy Michałowskiego do tej sprawy 37-letnią kobietę.
  • Z kolei w sobotnie popołudnie dyżurny Komisariatu Policji w Boguszowie-Gorcach otrzymał zgłoszenie o będących na terenie jednej z placówek handlowych w tej miejscowości złodziejach, którzy dwa dni wcześniej dokonali kradzieży artykułów spożywczych, powodując straty w łącznej kwocie blisko 700 zł. Funkcjonariusze podczas czynności przed samym sklepem – kiedy podejrzani chcieli wsiąść do samochodu – zatrzymali dwóch młodych mężczyzn w wieku 19 i 26 lat oraz 26-letnią kobietę. Okazało się, że wszyscy są mieszkańcami powiatu karkonoskiego i przyjechali do Boguszowa-Gorc na tak zwane „gościnne występy”.
  • Ostatni złodziej wpadł w ręce funkcjonariuszy pionu operacyjnego przedwczoraj nad ranem przy ul. Ludowej w Wałbrzychu. W wyniku ustaleń policjanci wytypowali, że to on 10 listopada zeszłego roku dokonał kradzieży artykułów spożywczych na kwotę ponad 500 zł z jednej z hurtowni znajdujących się w Wałbrzychu. Policjanci udowodnili podejrzanemu również wielokrotne – na przełomie września i października zeszłego roku – kradzieże sprzętu elektronicznego z jednego z elektromarketów w Szczawnie-Zdroju, gdzie łączna wartość strat oszacowana została na kwotę ponad 3,5 tys. zł.

Wszystkie zatrzymane osoby odpowiedzą za swoje czyny przed sądem. Przypomnijmy, że za kradzież grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat, a za kradzież z włamaniem do lat 10.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz