Kilka dni temu okradziony został jeden ze sklepów na terenie Dzierżoniowa. Sprawcy po uprzednim wypchnięciu okna, dostali się do pomieszczeń magazynowych placówki handlowej, skąd następnie skradli mienie o wartości blisko 20 tysięcy złotych.

Policjanci, gdy otrzymali informację o kradzieży z włamaniem, natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Tam funkcjonariusze przeprowadzili szereg czynności procesowych i rozpoczęli działania mające na celu identyfikację i zatrzymanie sprawców. Dzięki intensywnej pracy mundurowych, w przeciągu kilku dni ustalono dane osób odpowiedzialnych za włamanie.

Złodziejska para najprawdopodobniej myślała, że pozostanie bezkarna, gdyż zabrali ze sobą rejestrator monitoringu działający w markecie. 30-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta zostali zatrzymani. Niestety tylko część zrabowanego mienia udało się odzyskać. Zatrzymany był dobrze znany miejscowym policjantom, gdyż dopuszczał się już czynów o podobnym charakterze.

Sąd wobec 30-latka zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Za kradzież z włamaniem działającej wspólnie i w porozumieniu parze grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz