• Trzy osoby związane z kradzieżami wpadły w ostatnich dniach w ręce wałbrzyskich policjantów. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze odzyskali część utraconego w wyniku przestępstw mienia.

Dzielnicowi Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymali zgłoszenie o możliwej kradzieży na terenie jednej z firm znajdujących się na Białym Kamieniu. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego pracownika przedsiębiorstwa i ustalili, że jest on odpowiedzialny za kradzieże w ostatnich tygodniach z hal magazynowych części do samochodów oraz autobusów, gdzie wartość strat oszacowana została przez właścicieli dwóch różnych firm na łączną kwotę blisko 30 tys. zł. Ponadto mężczyzna posiadał przy sobie niewielkie ilości narkotyków w postaci amfetaminy. Teraz za popełnione przestępstwa mężczyźnie może grozić nawet 10 lat pozbawienia wolności. W tym przypadku policjanci odzyskali część utraconego mienia

Tego samego dnia po południu w ręce funkcjonariuszy kryminalnych z Wałbrzycha wpadł 39-letni mieszkaniec Szczawna-Zdroju. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie do jednego z pomieszczeń gospodarczych budynku przy ul. Andersa, skąd skradzione zostało kilkadziesiąt paczek paneli podłogowych, podkłady oraz piec gazowy o łącznej wartości około 5 tys. zł. Ponieważ podejrzany działał w warunkach recydywy, za kradzież z włamaniem może trafić do więzienia na 15 lat. Wcześniej w tej samej sprawie policjanci zatrzymali już cztery inne osoby, które również usłyszały zarzuty.

Następnego dnia natomiast w wyniku realizacji zebranych informacji, tym razem funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Michałowskiego w Wałbrzychu, gdzie zatrzymali 21-latkę. Mundurowi udowodnili młodej kobiecie, że w połowie maja pilnując w jednym z mieszkań przy ul. Nałkowskiej małoletnich dzieci pokrzywdzonej, wykorzystała sytuację i dokonała kradzieży biżuterii o wartości ponad 6 tys. zł, działając w ten sposób na szkodę 35-letniej wałbrzyszanki. Za popełnione przestępstwo podejrzana w tym przypadku może trafić za kraty więzienia na 5 lat.

  • Wałbrzyscy policjanci w późnym wieczorem zatrzymali na gorącym uczynku przestępstwa mężczyznę podejrzanego o zniszczenie drzwi wejściowych do klatki schodowej w jednym z budynków przy ul. Gajcego.

Najpierw ok. godz. 22:30 dyżurny Komisariatu Policji I w Wałbrzychu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie demolującym drzwi wejściowe do jednego z budynków w dzielnicy Piaskowa Góra. Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze prewencji tej jednostki niezwłocznie udali się pod wskazany adres i na gorącym uczynku przestępstwa zatrzymali 38-latka. Mężczyzna był kompletnie pijany. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Będąc w stanie nietrzeźwości wyładował swoje emocje na drzwiach wejściowych, powodując straty powyżej 500 zł. Podejrzany złożył w tej sprawie wyjaśnienia. Podczas przeprowadzania przez policjantów czynności procesowych oświadczył, że będąc w stanie upojenia alkoholowego pomylił budynki, a drzwi zdemolował, gdyż był bardzo zdenerwowany, że nie może dostać się na klatkę schodową. Teraz za ten wybryk może trafić za kraty więzienia nawet na 5 lat. Mężczyzna odpowie teraz przed sądem.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz