• Kryminalni Komisariatu Policji w Świebodzicach zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o włamania do altan na terenie miasta.

Sprawca z ich wnętrz kradł wartościowe przedmioty. Zatrzymany mieszkaniec powiatu świdnickiego usłyszał łącznie 11 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Zatrzymanie 42-letniego mieszkańca powiatu świdnickiego było efektem pracy operacyjnej kryminalnych z komisariatu Policji w Świebodzicach.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna włamywał się do altanek na terenie ogródków działkowych na terenie Świebodzic. Jego łupem padły elektronarzędzia oraz narzędzia ogrodowe. W trakcie czynności policjanci odzyskali i zabezpieczyli część skradzionego mienia. 42-latek usłyszał łącznie 11 zarzutów dotyczących kradzieży z włamaniem. Teraz Sąd zdecyduje o dalszym losie amatora altanek. Może mu grozić do 10 lat więzienia.

  • Inne działania policjantów z powiatu świdnickiego ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej doprowadziły do zatrzymania w miniony weekend trzech mężczyzn, podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji.

Zatrzymano trzech mężczyzn w wieku 29,30 oraz 36 lat, podejrzanych o posiadanie niedozwolonych substancji. Przy wymienionych ujawniono marihuanę oraz amfetaminę. Zatrzymania miały miejsce na terenie Świdnicy oraz Żarowa. Łącznie zabezpieczono blisko 50 porcji tych narkotyków.

Za naruszenie przepisów ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii odpowiedzą teraz przed sądem. W świetle obowiązujących przepisów, za nielegalne posiadanie środków odurzających lub substancji psychotropowych grozić im może kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Świdnica

Komentarze

Zostaw swój komentarz