• Sprawcy wykorzystując nieobecność domowników wyłamali okiennice oraz drzwi do budynku jednorodzinnego na terenie powiatu kłodzkiego, po czym weszli do pomieszczeń skąd ukradli trzy telewizory, elektronarzędzia oraz sprzęt ogrodniczy.

Pokrzywdzeni wycenili straty na około 21 tys. zł. Już następnego dnia po zgłoszeniu włamania policjanci z Lądka-Zdroju zatrzymali 28-letnią kobietę oraz trzech mężczyzn w wieku 28, 35 i 40 lat, podejrzewanych o ten czyn. Funkcjonariusze w wyniku przeprowadzonych czynności odzyskali większą część skradzionego mienia.

Jak się okazało dwóch podejrzanych było już wcześniej karanych z podobne przestępstwa. W związku z tym 28 i 40 letni mężczyźni za swój czyn odpowiedzą w warunkach powrotu do przestępstwa i grozi mi kara pozbawienia wolności nawet do 15 lat. Natomiast podejrzanej 28-letniej kobiecie oraz 35-letniemu mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

  • Kłodzka Policja apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności, zwłaszcza przez osoby starsze, samotnie mieszkające.

Policjanci przypominają o zachowaniu zasad bezpieczeństwa i przypominają o zachowaniu ostrożności w kontaktach z obcymi, a w szczególności z osobami, które wpuszczamy do naszych domostw. Metody działania niektórych oszustów, którzy wchodzą do naszego mieszkania podając się za pracowników instytucji, przedstawicieli różnych zawodów lub za członków rodziny, bywają niestety bardzo skuteczne.

Zdarza się, że dzwoni oszust z informacją, że z konta podjęto próbę przeprowadzenia nieautoryzowanej transakcji. W związku z zaistniałą sytuacją, na prośbę rozmówcy podającego się za przedstawiciela banku osoba podaje login i hasło do swojego konta. Wówczas oszust posiadając dane może zaciągnąć pożyczkę lub dokonywać transakcji z konta swojej ofiary.

Pamiętajmy, że pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta, a także kodu autoryzacyjnego. Ponadto nie polecają instalowania jakichkolwiek aplikacji, z której mogą wykonywać operacje na koncie klienta. O tego rodzaju próbach wyłudzenia pieniędzy należy natychmiast powiadomić bank i Policję. Prosimy o to, aby nie ufać nieznajomym i pod żadnym pozorem nie wpuszczać ich do mieszkań, nic od nich nie kupować i nie przekazywać im pieniędzy.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz