• W lutym br. do Policji w Niemczy zgłosiła się kobieta, która oświadczyła, że z mieszkania i pomieszczeń gospodarczych, które wynajmowała zabrano dwa telewizory i dwa rowery.

Od pokrzywdzonej przyjęto zawiadomienie o przestępstwie i rozpoczęto działania zmierzające do zatrzymania sprawcy a także odzyskania przywłaszczonych przedmiotów. Dochodzenie nie zawsze jest błyskawiczne, czasem zebranie materiału dowodowego wymaga czasu – najważniejsze jednak jest, aby policjanci byli skuteczni w swoim działaniu. Tak właśnie było w tym przypadku.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowego dzierżoniowskiej komendy i funkcjonariusze niemczańskiego posterunku odzyskali przywłaszczone telewizory i rowery. Pokrzywdzonej zwrócono mienie wartości ok. 1900 zł, które były oddane do lombardu i rowery. 31-letni mężczyzna, który ukradł wszystkie przedmioty usłyszał zarzut, za który grozi kara mu do 5 lat pozbawienia wolności.

  • Obecna sytuacja sprawia, że mniej osób wychodzi z mieszkań stwarza specyficzne warunki dla złodziei. W Bielawie, z klatki schodowej, doszło do kradzieży wózka dziecięcego, wraz ze śpiworkiem. Pokrzywdzona oszacowała straty na blisko 900 zł.

Dla młodej matki poza stratą materialną, nabycie nowego wózka w okresie, kiedy zalecane jest pozostawanie w domu, stanowiło duży problem. Kobieta zwróciła się także o pomoc w ustaleniu sprawcy, za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Już dwa dni później dzierżoniowscy kryminalni ustalili, że tej kradzieży dopuściła się 39-latka, znana lokalnej policji. Mienie zostało odzyskane i oddane pokrzywdzonej. Sprawczyni grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Jak zatem widać, policjanci niezmiennie stoją na straży i wykonują swoje obowiązki.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz