• Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej na terenie powiatu kłodzkiego zatrzymali podejrzanego o tego typu przestępstwa 27-latka.

W trakcie sprawdzania jego mieszkania funkcjonariusze znaleźli w zamrażarce schowane narkotyki, które były ukryte pomiędzy artykułami spożywczymi. Przeprowadzone badanie wykazało, że była to amfetamina. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować blisko 950 porcji handlowych tej substancji. Mieszkaniec powiatu kłodzkiego został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Młody mężczyzna usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości narkotyków. Ponadto zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawieniu podejrzanemu również zarzutu handlu środkami odurzającymi. O dalszym losie 27-latka zdecyduje teraz sąd. Może mu grozić kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat.

  • Dwa dni wcześniej policjanci z Kłodzka zatrzymali innego – 20-letniego mieszkańca powiatu kłodzkiego. Mężczyzna stojąc na chodniku na widok radiowozu zareagował nerwowo.

Funkcjonariusze postanowili sprawdzić co znajduje się w jego bagażu. Po sprawdzeniu okazało się, że znajdował się tam woreczek z białym proszkiem. Po wstępnych badaniach okazało się, że jest to amfetamina. Z zabezpieczonej ilości można było przygotować kilkanaście porcji narkotyków. Posiadacz narkotyków wyjaśniał, że ma je na własny użytek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Dzisiaj usłyszy zarzuty przestępstwa posiadania narkotyków. Podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 3 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz