Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kłodzku otrzymał zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem mężczyzny. Do tego tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z 25 na 26 maja br. w Kłodzku.

W wyniku niezwłocznie podjętych czynności policjanci ustalili, że w grupie kilku młodych mężczyzn doszło do nieporozumienia, podczas którego 19-letni pokrzywdzony został ugodzony nożem w okolicę klatki piersiowej. Niestety obrażenia spowodowane tym atakiem były bardzo poważne i wezwany na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon 19-latka. Okazało się, że podczas awantury ciężkich obrażeń ciała doznał również 26-letni mężczyzna, który został przewieziony do szpitala.

Na miejscu zdarzenia pod nadzorem prokuratora pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz policyjny technik, którzy przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady z miejsca zbrodni oraz wykonywali szereg innych czynności procesowych.

Jak ustalili śledczy, podejrzany o zaatakowanie nożem 27-latek bezpośrednio po ataku oddalił się z miejsca przestępstwa, a następnie ukrył się w jednym z mieszkań na terenie gminy Kłodzko. Został on jednak szybko zidentyfikowany i zatrzymany przez policjantów Wydziału Kryminalnego z kłodzkiej komendy powiatowej. Mężczyzna trafił następnie do policyjnego aresztu. Intensywne dalsze czynności prowadzone przez mundurowych z Kłodzka doprowadziły do zatrzymania w tej sprawie również 20-latka.

Podejrzany 27-letni mieszkaniec Kłodzka usłyszał zarzuty zabójstwa 19-latka oraz usiłowania zabójstwa 26-latka. Obecnie funkcjonariusze Policji pod nadzorem prokuratora ustalają, jaki udział w całym zdarzeniu miał zatrzymany 20-latek. Za zabójstwo zatrzymanemu grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego więzienia, o czym zdecyduje sąd.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz