Policjanci komisariatu w Wałbrzychu około godz. 17:00 otrzymali informację o możliwej próbie samobójczej 19-latki, która poprzez jeden z portali społecznościowych poinformowała, że nie chce już dalej żyć.

Zaalarmowani o zdarzeniu funkcjonariusze ustalili, gdzie może przebywać bardzo młoda kobieta i niezwłocznie udali się do jej mieszkania. Wiedzieli, że w tym momencie cenna może być każda sekunda. Pomimo głośnego pukania oraz wezwania do otwarcia drzwi, nikt pod wskazanym adresem nie reagował. Mundurowi zauważyli jednak wydobywające się z luki w ościeżnicy kłęby dymu i podjęli decyzję o siłowym wejściu do mieszkania.

W jednym z pokojów dzielnicowi zauważyli leżącą na łóżku nastolatkę. Miała płytki oddech, lekko wyczuwalny puls i nie reagowała na dodatkowe bodźce, dlatego funkcjonariusze wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, a sami udzielili wałbrzyszance pierwszej pomocy i nadzorowali czynności życiowe. Przewietrzyli także mieszkanie, które zadymione zostało przez niedomknięty piec centralnego ogrzewania.

Całe zdarzenie zakończyło się przewiezieniem przez ratowników medycznych nieprzytomnej kobiety do szpitala, gdzie udzielona została jej dalsza specjalistyczna pomoc medyczna. Dzięki szybkiej interwencji dzielnicowych nie doszło do tragedii i kolejny raz uratowano ludzkie życie.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz