>> Dobra organizacja czasu, to jak mówi, podstawa w jej sytuacji. – Bez tego nie poradziłabym sobie w zarządzie, mając jednocześnie na głowie troje dzieci – dodaje. (…) Stawia również kontrowersyjną tezę, że macierzyństwo nie przeszkadza, a wręcz pomaga w pracy. (…) Do bankowości trafiła przypadkiem. Sudiowała germanistykę na Akademii Polonijnej w Częstochowie. Miała być tłumaczem języka niemieckiego. <<

To fragmenty pasjonującego artykułu, którego bohaterką jest pochodząca z Ząbkowic Śląskich Małgorzata Szturmowicz. Maturę zdawała w Liceum Ogólnokształcącym im. Władysława Jagiełły. Studia magisterskie z dziedziny finansów ukończyła w Szkole Głównej Handlowej. Obecnie jest członkiem Zarządu Idea Bank z siedzibą w Warszawie. Ma 34 lata i jest najmłodszą w Polsce osobą zarządzającą bankiem, który należy do grupy prestiżowych instytucji finansowych w naszym kraju. Cytowany na wstępie artykuł ukazał się kilka dni temu w Dzienniku Gazecie Prawnej w dziale „Twarze Biznesu.pl”.

Małgorzata Szturmowicz znalazła się także wśród najbardziej cenionych młodych polskich menadżerów. Jej dorobek zawodowy omówiono w najnowszym wydaniu „Bloomberg Bussinesweek Polska” – periodyku uważanego za ekskluzywny przegląd informacji i publicystyki dotyczącej polskiego biznesu.

Ząbkowiczanka na szczytach polskiej bankowości_01

Zakończmy fragmentem innego artykułu o Ząbkowiczance, której kariera nie zawróciła w głowie. >> Letnie upalne popołudnie tego roku. W sali konferencyjnej Narodowego Banku Polskiego zaczyna się spotkanie z przedstawicielami zarządów banków komercyjnych. Większość przybyłych to poważni panowie w średnim wieku, w garniturach, pod krawatem. Nagle do sali w pośpiechu wchodzi młoda kobieta w letniej sukience koloru dojrzałego banana. Obecni patrzą na nią z ledwo skrywaną konsternacją. – Przez chwilę pomyślałam, że poproszą mnie o nalanie kawy albo herbaty, ale jakoś nikt tego nie zrobił – śmieje się Małgorzata Szturmowicz. << To cytat  z artykułu pt. „Start-upowcy biorą banki”, który ukazał się w ubiegłym tygodniu na łamach dziennika „Rzeczpospolita”.

1 Komentarze

  1. Ma 39 lat

Zostaw swój komentarz