Nietrzeźwi kierowcy to wciąż bardzo groźna dla nas wszystkich plaga na drogach. Ofiarami pijanych kierowców bywają nie tylko oni sami, ale ich pasażerowie i inni użytkownicy dróg. Wciąż jednak za kierownicę siadają osoby, które mogą być zabójczo niebezpieczne.

  • Wieczorem policjanci z Komisariatu Policji w Lądku-Zdroju zatrzymali 23-letnią mieszkankę powiatu kłodzkiego.

W stanie nietrzeźwości po drodze publicznej kierowała ona samochodem osobowym. Po przebadaniu okazało się, że kobieta ma 1,7 promila alkoholu w organizmie. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zgodnie z art. 178a kk grozi grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do 2 lat.

  • Policjanci w Kudowie-Zdroju zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku przestępstwa kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Kierującym okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego. Po przebadaniu kierującego policjanci stwierdzili, że jest nietrzeźwy i ma 1,4 promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna ma orzeczony zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Przypomnijmy, że za niestosowanie się do wyroku lub orzeczenia sądu grozi kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Pomimo wielu apeli policji, a także kontroli stanu trzeźwości, nadal na drogach powiatu kłodzkiego poruszają się osoby, które kierują pojazdami w stanie nietrzeźwości, powodując olbrzymie zagrożenie na drodze.

W świetle obowiązujących przepisów za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub po użyciu innego, podobnie działającego środka, grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, 5 tysięcy złotych kary oraz zakaz prowadzenia pojazdów nawet na 10 lat.

Poprzez: KPP Kłodzko

Komentarze

Zostaw swój komentarz