• Dzierżoniowscy kryminalni, w trakcie wykonywania czynności służbowych ustalili rysopis mężczyzny, który może mieć przy sobie środki odurzające i miejsce, gdzie może przebywać.

Funkcjonariusze podjęli czynność legitymowania, już wtedy rozpoznali w nim osobę poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Świdnicy, celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze: 13 miesięcy. To nie był najlepszy dzień dla zatrzymanego. W jego odzieży policjanci znaleźli amfetaminę. Młody mężczyzna po wykonaniu czynności procesowych został doprowadzony do Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy.

Wydział Dochodzeniowy przeprowadzi postępowanie w sprawie posiadania substancji odurzających, co może skutkować dłuższym pobytem za kratami nawet o 3 lata.

 

  • Końcem października na terenie powiatu dzierżoniowskiego doszło do dwóch włamań, do sklepów samoobsługowych.

Poza utraconymi pieniędzmi, uszkodzeniu uległ także sprzęt czyszczący. Policjanci ustalili sprawcę, którym był 33-letni mężczyzna. Jak się okazało jednego z tych włamań połączonego ze zniszczeniem mienia dokonał z wspólnikiem, który był o trzy lata młodszy. Funkcjonariusze ustalili, że 30-latek ma na swoim koncie jeszcze inne przestępstwa. On z kolei dopuścił się kradzieży płaszczy ze sklepu w Świdnicy oraz włamał się do hurtowni w Dzierżoniowie, skąd zabrał mienie wartości 24 tys. zł.

Mężczyźni już usłyszeli zarzuty, za które Sąd może ich skazać nawet na 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz