Podczas porannej Mszy św. w świąteczny poniedziałek 3 maja, do kościoła parafii pw. św. Piotra i Pawła w Dusznikach-Zdroju wszedł mężczyzna. 

Świadkowie zauważyli, że mężczyzna idący szybkim krokiem przez środek świątyni coś trzyma w ręce. Kiedy podszedł do księdza proboszcza wygłaszającego w tym czasie kazanie, nagle podniósł rękę i zaczął celować z pistoletu. Kapłan szybko wycofał się w stronę zakrystii. Mężczyzna cały czas do niego celował. W sekundach z pierwszych ławek na napastnika rzucili się wierni, którzy wyrwali mu pistolet, obezwładnili go i wyprowadzili. Mężczyzna krzyczał i przeklinał.

Parafianie przekazali agresora na policję, mimo że usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Agresor był nietrzeźwy i po badaniu alkomatem okazało się, że ma 2 promile alkoholu. Jak informuje świdnicka edycja tygodnika „Gość Niedzielny” ksiądz, mimo zdenerwowania, wrócił do ambony, skończył homilię i dokończył sprawowanie Mszy świętej. Jak stwierdził, nigdy mu się taka sytuacja nie wydarzyła.

38-letni napastnik został zatrzymany i okazało się, że posługiwał się bronią gazową lub jej atrapą. Jak informuje komenda wojewódzka Policji, dzisiaj będą z nim wykonywane czynności wyjaśniające i będzie kontynuowane postępowanie w sprawie.

AKTUALIZACJA: 04.05.2021 / 13:30

Policja poinformowała, że napastnik zdołał uciec wiernym, którzy wyprowadzali go z kościoła, ale zaraz po otrzymanym zgłoszeniu na terenie miasta policjanci zatrzymali znanego im już dobrze 38-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Podczas zatrzymywania naruszył nietykalność cielesną policjanta kilkukrotnie go kopiąc. Ponadto mundurowi znaleźli przy nim pieniądze w kwocie 3650 zł, które najprawdopodobniej przywłaszczył działając na szkodę byłej już partnerki. Policjanci wyjaśniają również czy nie stoi on za kradzieżą jej karty bankomatowej. Wszystkie okolicznością będą wyjaśnianie przez śledczych. Dzisiaj 38-latek zostanie przewieziony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty m. in. z art. 195 kk.
Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl 
swidnica.gosc.pl / polsatnews.pl / radiowroclaw.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz