Wieczorem na stację paliw w Polanicy-Zdroju przyjechał mężczyzna, który kupił butelkę wódki i… wsiadł za kierownicę samochodu.

Zauważył to młody policjant, który również przyjechał na stację. Zaniepokoił go chwiejny krok mężczyzny. Funkcjonariusz zareagował natychmiast i pobiegł za mężczyzną, który już ruszył autem. Chcąc uniemożliwić mu dalszą jazdę, zagrodził swoim ciałem wyjazd ze stacji paliw. Kierujący zatrzymał się tuż przed policjantem, który odebrał mu kluczyki, aby uniemożliwić jemu dalszą jazdę.

Policjant zadzwonił do komisariatu i po przyjeździe funkcjonariuszy przekazał nietrzeźwego mężczyznę. Kierującym samochodem osobowym okazał się 46-letni mieszkaniec Gminy Kłodzko. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało aż 3,8 promila alkoholu w jego organizmie. Kierujący był tak pijany, że po badaniu zasnął siedząc na krześle.

Funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy. 46-latek odpowie teraz karnie za przestępstwo przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wieloletni zakaz prowadzenia pojazdów.

Na pochwałę zasługuje młody policjant w służbie przygotowawczej będący na wolnym, który uniemożliwił kompletnie pijanemu mężczyźnie jazdę samochodem. Choć funkcjonariusz ma niespełna 2 lata służby w Policji, to jego natychmiastowa reakcja zapobiegła niewątpliwie zagrożeniu jakie spowodowałby nietrzeźwy kierujący na drodze.

Pamiętajmy, nietrzeźwy kierujący stanowią zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Dlatego nie bądźmy obojętni i reagujmy na tego typu przypadki. Nawet anonimowa informacja przekazana funkcjonariuszom przyczynia się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz