Dolny ŚląskKULTURAVIDEO

Wracamy do życia kulturalnego – samorządowe instytucje kultury zapraszają widzów i troszczą się o ich bezpieczeństwo [VIDEO]

0

Czas zamknięcia związany z pandemią koronawirusa był i nadal jest trudny dla kultury – dla jej twórców, dla instytucji, ale też dla nas, którzy spragnieni jesteśmy przeżyć estetycznych i intelektualnych.

Na widowni może być zajęta wyłącznie połowa miejsc. Mimo otwarcia instytucji kultury wracamy do nich wyjątkowo powoli. W przypadku instytucji, których organizatorem jest samorząd województwa dolnośląskiego, podejmowane sa wszelkie działania mające na względzie zarówno bezpieczeństwo i komfort publiczności, jak ludzi pracujących dla nas w tych instytucjach. Rozmawiamy na ten temat z dyrektorem Dolnośląskiego Centrum Filmowego Jarosławem Perdutą oraz dyrektor Opery Wrocławskiej Haliną Ołdakowską. Wypowiedzi udzielił nam także marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski. Zobacz nasze video.

Wrocław, wciąż nazywany Europejską Stolicą Kultury bez niej nie jest tym samym miejscem. To element tożsamości stolicy Dolnego Śląska. Dobrze jest zatem, że mieszkańcy regionu mogą wrócić do swoich ulubionych miejsc. Ma to ogromne znaczenie integrujące naszą społeczność.

Dariusz Nowakowski

Komentarze

Zostaw swój komentarz