Pięciu mieszkańców Wałbrzycha trafiło w ręce policjantów.

Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za różnego rodzaju przestępstwa przeciwko mieniu, których dokonali od początku tego roku.

  • Pierwszy z zatrzymanych mężczyzn – ukrywający się od dłuższego czasu przed wymiarem sprawiedliwości – wpadł w ręce policjantów prewencji. Mężczyzna został zatrzymany w Wałbrzychu, a był podejrzewany o systematyczne kradzieże artykułów elektronicznych w jednym ze sklepów na terenie miasta, gdzie straty oszacowane zostały łącznie na kwotę ponad 2,2 tys. zł.
  • Policjanci wydziału kryminalnego wałbrzyskiej komendy zatrzymali też 25-letniego wałbrzyszanina, który w jednym ze sklepów w Szczawnie-Zdroju dokonał kradzieży rozbójniczej. Mężczyzna najpierw ukradł zasilacz do laptopa o wartości ponad 100 zł, a kiedy na popełniony czyn zareagowali pracownicy, zaatakował ich odpychając i szarpiąc za odzież. Okazało się, że podejrzany był nietrzeźwy. Badanie wykazało w jego organizmie 1,17 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut.
  • W ręce kryminalnych wpadł również 17-latek, który dzień wcześniej włamał się do pomieszczenia gospodarczego skąd wykradł m.in. dwie hulajnogi i parownicę. Podczas czynności procesowych mundurowi udowodnili młodocianemu przestępcy dokonanie pięciu innych podobnych czynów w ostatnim czasie, gdzie zginęło między innymi 50 sztuk butelek z alkoholem, szlifierka oraz gramofon, a straty oszacowane zostały na ponad 3,5 tysiąca złotych. Część mienia w toku wykonanych czynności funkcjonariusze odzyskali.
  • Tego samego dnia po godz. 20:00 tym razem w ręce funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy wpadło jeszcze dwóch innych młodych mieszkańców miasta, którzy chwilę wcześniej zostali ujęci przez pracowników ochrony na kradzieży 14 kilogramów markowej kawy o łącznej wartości ponad 550 zł.

O losie wszystkich zatrzymanych zadecyduje sąd. Wszyscy mogą trafić do więzienia na okres 5 lub 10 lat, w zależności od charakteru popełnionych czynów.

Poprzez: dolnoslaska.policja.gov.pl

Komentarze

Zostaw swój komentarz