Czerwcowy długi weekend to czas wielu ciekawych wydarzeń organizowanych dla lokalnych społeczności.
Jedną z wyjątkowych imprez jest „Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego”. W ramach tego wydarzenia zaprezentowana zostanie również kolejna edycja Festiwalu Produktów Regionalnych „Made in Dolny Śląsk’’ w Strzegomiu. Czekają nas także obrzędy wiankowe czy nocna wycieczka z przewodnikiem na Ślęzę to tylko kilka atrakcji, jakie przewidzieli organizatorzy w tegorocznych obchodach preludium Nocy Świętojańskiej w Sobótce, które rozpoczną się w już najbliższy piątek.
Festiwal produktów regionalnych jest świetną okazją do degustowania oraz kupowania rodzimych produktów żywnościowych i rękodzielniczych, m.in. pieczywa, pierników, miodów, serów, piwa, wina, wyrobów z drewna, biżuterii, naturalnych kosmetyków oraz świec. Ponadto na uczestników czekać będą dodatkowe atrakcje na czele z gwiazdami polskiej sceny muzycznej. Wystąpią m.in. Smolasty, Roksana Węgiel, Czadoman, Dawid Kwiatkowski oraz zespół Wilki. „Dolnośląskie Rozpoczęcie Lata – Święto Granitu Strzegomskiego” rozpocznie się już w najbliższy piątek i potrwa do niedzieli godzin późnowieczornych. Wydarzenie organizowane jest przez gminę Strzegom we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego
Wydarzenie jest okazją do integracji lokalnej społeczności i promocji regionalnych produktów. Lokalne dolnośląskie produkty słyną w całej w Polsce ze swojej doskonałej jakości – mówi wicemarszałek Dolnego Śląska Grzegorz Macko.
Obrzędy wiankowe czy nocna wycieczka z przewodnikiem na Ślęzę to tylko kilka atrakcji, jakie przewidzieli organizatorzy w tegorocznych obchodach preludium Nocy Świętojańskiej w Sobótce, które rozpoczną się w już najbliższy piątek.
W programie obejmującym trzydniowe wydarzenie znalazły się koncerty zespołów folkowych, a także liczne konkursy, zabawy dla najmłodszych oraz pokaz mody historycznej. Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Carrantuohill – pochodzący ze śląska zespół grający energetyczną tradycyjną muzykę celtycką oraz folk irlandzki.
Nie zabraknie również występów dolnośląskich zespołów ludowych i stoisk z lokalnymi oraz regionalnymi produktami. Wspieranie rozwoju obszarów wiejskich oraz podtrzymanie i kultywowanie tradycji regionalnych Dolnego Śląska – to najważniejsze cele wydarzenia „Wianki Dolnośląskie 2022”. Impreza wyjątkowa, do tego w chyba najlepszej możliwej lokalizacji. – przeżyjmy wspólnie preludium Nocy Świętojańskiej pod Ślężą – zaprasza wicemarszałek Grzegorz Macko.