23 listopada 1964 roku miała premierę „Zemsta” w Teatrze im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu. Było to zainaugurowanie działalności tego zasłużonego w historii Wałbrzycha miejsca.

Teatr na przestrzeni lat rozwijał się zarówno artystycznie, jak i zmieniał swój wizerunek by stać się jednym z najsłynniejszych teatrów w Polsce. Wielokrotnie nagradzany, szanowany za swoją oryginalność i swobodę twórczą. Mieszczący się na pl. Teatralnym 1 w Wałbrzychu teatr dramatyczny zyskał sławę i renomę. Nic więc dziwnego, że przez pięćdziesiąt sześć lat funkcjonuje już w świadomości wałbrzyszan jako ważne miejsce.

Teatr, który od zawsze pozostawał świadomy tożsamości regionalnej. Rozpoczęcie 57. Sezonu artystycznego 2020/21 to z pewnością czas niezwykły. W maju tego roku Teatr Dramatyczny wyjątkowo i niestandardowo obchodził w sieci Dzień Teatru Publicznego 2020 – dodając do swoich działań hasztag #CZEKAMY.

Zespół Szaniawskiego to ludzie pełni pasji, nietuzinkowych i takich, którzy nie poddadzą się nawet w czasie pandemii. Z okazji urodzin życzymy Wam, Drodze Artyści nieustającej werwy, mocy tworzenia i…dużo zdrowia w nadchodzącym czasie!

Filip Macuda

Komentarze

Zostaw swój komentarz