• Kiedy zagrożone jest zdrowie lub życie ludzkie policjanci zawsze udzielą niezbędnej pomocy. Tym razem takiego działania wymagał 89-letni mężczyzna.

Do niebezpiecznego incydentu doszło około godz. 12:00. Dyżurny odebrał telefon z informacją, że przy ulicy Ignacego Paderewskiego leży starszy mężczyzna. Funkcjonariusze niezwłocznie udali się nie miejsce, a z ich ustaleń wynikało, iż 89-letni wałbrzyszanin chwilę wcześniej upadł na ziemię uderzając się w głowę. Policjantom uskarżał się również na ból barków i mówił, że jest mu bardzo zimno, przez co nie mógł ruszać rękoma i nogami. Dodatkowo miał dreszcze i był zdezorientowany, co wskazywało na objawy hipotermii

Funkcjonariusze ogniwa wywiadowczego wałbrzyskiej komendy zauważyli, że senior ma objawy hipotermii. Policjanci podjęli natychmiastową decyzję o przewiezieniu go do szpitala, gdzie poszkodowanym zaopiekowali się lekarze. Dlatego też policjanci udzielili seniorowi pierwszej pomocy, a jako że nie było wolnego w danym czasie zespołu ratownictwa medycznego, w porozumieniu z dyżurnym – w wyniku stanu wyższej konieczności – uruchomili w radiowozie sygnały pojazdu uprzywilejowanego i przewieźli mężczyznę do szpitala. Na miejscu poszkodowanym zajęli się lekarze.

  • Zupełnie inny przebieg miały dwie inne akcje, w trakcie których kryminalni Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy posiadali znaczne ilości środków psychotropowych.

Do pierwszego z zatrzymań doszło 23 marca z samego rana w Czarnym Borze. Policjanci kryminalni wałbrzyskiej komendy w wyniku działań operacyjnych odwiedzili jedno z mieszkań przy ul. Skalników i zatrzymali tam 32-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego. Podczas wykonywanych czynności funkcjonariusze znaleźli woreczek oraz zawiniątka ze środkami psychotropowymi w postaci amfetaminy, z których można było wykonać ponad 500 porcji handlowych tych narkotyków.

Dalsze działania operacyjne doprowadziły innych policjantów tego samego wydziału do jednego z mieszkań przy ul. Kazury w Wałbrzychu. To właśnie tam 40-letni mieszkaniec naszego miasta ukrywał spore ilości narkotyków w postaci metamfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli kilka woreczków strunowych. Z zabezpieczonych środków psychotropowych można było wykonać ponad 15 tysięcy porcji handlowych tych narkotyków. Podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych mundurowi znaleźli także 40 sztuk amunicji, na którą podejrzany nie posiadał zezwolenia. Ponadto zarekwirowali również podręczną wagę elektroniczną do porcjowania środków psychotropowych oraz telefon komórkowy.

Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 15 tysięcy porcji handlowych amfetaminy i metamfetaminy. Jeden z podejrzanych – 40-latek – decyzją Sądu Rejonowego w Wałbrzychu został już tymczasowo aresztowany na okres najbliższego miesiąca. W stosunku do 32-latka Sąd Rejonowy w Wałbrzychu zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za posiadanie znacznej ilości środków psychotropowych obu sprawcom grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Poprzez: KMP Wałbrzych

Komentarze

Zostaw swój komentarz