• Około godz. 9:00 dyżurny Komisariatu Policji w Bielawie otrzymał zgłoszenie, iż z mieszkania budynku wielorodzinnego przy ul. Bolesława Chrobrego wydobywa się dym, a w lokalu może przebywać niepełnosprawna kobieta.

Funkcjonariusze natychmiast udali się pod wskazany adres. Mając na uwadze, że miejsce interwencji znajdowało się na tej samej ulicy co jednostka policji, przybyli jako pierwsi ze służb ratunkowych. Rzeczywiście spod drzwi lokalu mieszkalnego wydobywał się dym, a z wewnątrz dochodziły odgłosy kobiety. Z uwagi na realne zagrożenie życia i zdrowia wyważyli drzwi. Z pomieszczeń mieszkalnych wydobywał się gęsty, duszący dym natomiast widoczność była całkowicie ograniczona. Bielawscy policjanci nie mieli chwili zawahania i natychmiast ruszyli z pomocą. Okazało się, że źródłem zadymienia była pozostawiona na gazie przygotowywana potrawa, która się zapaliła.

Jeden z policjantów usunął zagrożenie natomiast drugi odnalazł kobietę. Leżała ona na podłodze, gdzie dymu było najmniej. Z uwagi na niepełnosprawność pokrzywdzonej i brak możliwości jej wyprowadzenia, mundurowi otworzyli okna i wywietrzyli pomieszczenie. Przybyłe na miejsce służby medyczne zajęły się 63-latką, której na szczęście nic poważnego się nie stało. Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu policjantów nie doszło do tragedii.

  • Przez blisko dwa miesiące nieznany sprawca dokonywał kradzieży nadstawek paletowych z terenu jednego z dzierżoniowskich zakładów zlokalizowanego w podstrefie ekonomicznej.

Firma szacowała straty w wysokości ponad 16 tys. zł. Dochodzeniem zajmowali się dzierżoniowscy policjanci wydziału kryminalnego dokonali zatrzymania amatora cudzej własności, który przy sobie posiadał pistolet, nóż i siekiery. Broń była pneumatyczna, na metalowe kulki, jednak łudząco przypominała tą, którą na wyposażeniu posiadają policjanci.

Czynności prowadzone przez funkcjonariuszy pozwoliły na zebranie materiału dowodowego świadczącego o tym, że mężczyzna – 31-letni mieszkaniec powiatu świdnickiego dopuścił się jeszcze innych czynów zabronionych. Odpowie za usiłowanie kradzieży z włamaniem, kradzież tablic rejestracyjnych i paliwa na jednej ze stacji benzynowych w Bielawie. Dociekliwość policjantów pozwoliła na ustalenie miejsca zbytu kradzionych przedmiotów. Funkcjonariusze odzyskali mienie wartości ponad 10 tys. zł.

Poprzez: KPP Dzierżoniów

Komentarze

Zostaw swój komentarz