Z przykrością informujemy, że maraton narciarski Ultrabiel nie odbędzie się w 2021 roku. Pomimo szczerych chęci i wspaniałych warunków śniegowych w górach obecna sytuacja epidemiologiczna i prawna uniemożliwia nam organizację imprezy sportowej.

Taki komunikat przekazali dzisiaj organizatorzy Ultrabieli – popularnego spotkania narciarzy w Stroniu Śląskim. Natomiast w Dusznikach-Zdroju trwają przygotowania do biathlonowego wydarzenie 2021 roku, jakim będą Otwarte Mistrzostwa Europy w Biathlonie na Tauron Duszniki Arena.

W Górach Bialskich, na trasach, po których prowadzi maraton narciarski Ultrabiel, panują bardzo dobre warunki do biegania na nartach. Śniegu w niektórych miejscach jest ponad pół metra. Ratrak przygotował zarówno pętle 13 km, jak też 20 km, po której prowadzą zawody.

Niestety w świetle obecnych przepisów, a także wymagań sanitarnych, nie jesteśmy w stanie zorganizować zawodów – piszą organizatorzy i dodają, że ograniczenia w liczbie uczestników imprez sportowych, wymogi sanitarne, które są niemożliwe do spełnienia bez prądu, czy bieżącej wody, a także zamknięte hotele, uniemożliwiają aktualnie organizację. Brak informacji o tym jakie będą panować przepisy za tydzień, dwa, czy miesiąc utrudnia przygotowanie zawodów. Nie jesteśmy w stanie zorganizować naszego maratonu narciarskiego w ciągu tygodnia. Kolejna edycja zawodów Ultrabiel już jest planowana na rok 2022. Wszyscy liczymy, że uda nam się spotkać w normalnych warunkach – już teraz gorąco zapraszamy – piszą organizatorzy ze Stronia Śląskiego.

IBU Open European Championships 2021 odbędą się w dniach 27 – 31 stycznia br. na Tauron Arena Duszniki. W tym przypadku organizatorzy piszą: W tym roku niestety nie spotkamy się na obiekcie, aby kibicować najlepszym biathlonistom. Jednak transmisję z wydarzenia będziemy mogli oglądać na żywo w telewizji. Wszelkie informacje i relacje z tej imprezy mają być dostępne w serwisie społecznościowym zawodów.

Komentarze

Zostaw swój komentarz